Barselona je na domaćem parketu pobijedila grčki Panatinaikos nakon produžetka rezultatom 93:89 (13:18, 23:17, 22:23, 17:17, 18:14). U regularnom dijelu bilo je 75:75.

Gosti iz Atine su dosta bolje otvorili susret što pokazuje činjenica da su igrači Barseloni svoje druge poene postigli tek na 5:25 do kraja prve četvrtine. 4:44 bilo je do isteka prvih deset minuta kada je Markus Foster pogodio koš za prvu dvocifrenu prednost “Zelenih” 15:4.  Do kraja prve dionice domaći su uspjeli malo da smanje razliku i na prvu pauzu se otišlo rezultatom 18:13 za goste.

Serijom 8:0 u drugoj četvrtini Barselona je preuzela prednost i na 8:38 do kraja poluvremena rezultat je bio 21:18. Najveću prednost u prvom dijelu domaći su imali kada je Kajl Kjurik pogodio trojku i odveo svoju ekipu na prednost 29:24 šest minuta prije kraja. Uspjeli su goste ponovo da se vrate i poenima Tomasa Ertela na odmor se otišlo rezultatom 36:35 za “Barsu”.

Drugo poluvrijeme započelo je mini-serijom gostiju 7:0 koji su najviše zahvaljujući Konstantinosu Mitogluu ponovo poveli 42:36. Poenima Fostera na 3:35 do isteka treće dionice Panatinaikos odlazi na prednost +11 (55:44). Serijom 12:0 i poenima Pjera Oriole “Blaugrana” ponovo prelazi u vođstvo 56:55 30 sekundi prije kraja.

U posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 58:58. Posljednja dionica igrala se “koš za koš” i očekivano po većem toku susreta došlo se do neizvjesne završnice. Poenima iz slobodnih bacanja Mitroglu je poslao utakmicu u produžetak. Bolja igra domaćih u nastavku obezbijedila im je treću pobjedu u novoj sezoni Evrolige rezultatom 93:89

Najefikasniji u redovima Barselone bio je Kori Higins sa 24 poena, a Brendon Dejvis je ubacio 20 poena u pobjedi, dok je kod gostiju iz Atine Foster bio najraspoloženiji sa postignutih 24 poena.