Fudbaleri Zrinjskog savladali su na domaćem terenu ekipu Borca sa 2:1 u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Već su u 14. minutu gostujući igrači Daglas Kruz i Bojan Pavlović napravili su ogromnu grešku, koji je iskoristio Anes Mašić i lagano pogodio prazan gol. Poslije toga se igralo na sredini terena, sve do prodora Nemanje Bilbije i igranja rukom Marko Jovanovića u šesnaestercu. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a Bilbija je sigurno matirao Pavlovića za 2:0 u 30. minutu.

Nije dugo trebalo Banjalučanjima da smanje na 2:1, jer Goran Zakarić sjajno centrirao sa desne strane, a Jovo Lukić je glavom zakucao loptu iza Ivana Brkića. S tim rezultatom se otišlo na pauzu, a odmah na početku drugog poluvremena Marko Kujundžić i Aleksandar Vojnović su ušli umjesto Kruza i Aleksandra Subića. U 50. minutu Pavlović je imao dvije sjajne intervencije prvo je zaustavio šut Almira Bekića, pa zatim i Bilbije. Pet minuta kasnije zbog povrede igru je mora napustiti Almedin Ziljkić, a zamijenio ga je Boban Georgiev.

Novu priliku imao je Bilbija u 60. minutu, ali i ovaj put kao pobjednik iz tog duela izlazi Pavlović. Vlado Jagodić je zbog bolje igre Zrinjskog ubacio Davida Čavića umjesto Dejana Melega, ali ni to nije puno toga donijelo. Josip Ćorluka je zaprijetio iz daljine, a Pavlović je bio na mjestu. Pokušavao je Borac da dođe do izjednačenja, no nikako nisu mogli stvoriti dobru šansu, da bi na drugoj strani pred sami kraj utakmice Bilbija sa ivice šesnaesterca šutirao preko daljine. Luis Ibanjez i Suad Sahiti dobro su odradili posao zbog kog su ušli u 82. minutu i sačuvali su prednost svog tima, a igrač utakmice je svakako Bilbija sa čak sedam upućenih udaraca ka protivničkom golu.

U narednom kolu Borac dočekuje Široki Brijeg, a Zrinjski gostuje Slobodi u Tuzli.