Fudbaleri Sevilje pobijedili su večeras ekipu Selte rezultatom 4:2 u okviru 10. kola španske Primere.

Odličnu predstavu pružili su akteri ove utakmice i poslije 90 minuta viđeno je šest golova. Prvi dio završen je 2:2, a povela je Sevilja još u petom minutu. Izveli su domaći korner, glavom je šutirao Dijego Karlos, golman odbranio, a na napucanu loptu naletio Žuls Koude i pogodio bez problema mrežu nemoćnog čuvara mreže.

Odgovor gostiju brzo je stigao i to nakon samo pet minuta. Ugo Malo je ubacio loptu u šesnaesterac sa desne strane, golman Sevilje loše reagovao tako što je izbio u prečku, a na nju naletio iskusni Jago Aspas koji trese mrežu domaćih.

Selta je uspjela da preokrene i dođe do vođstva u 36. minutu. Aspas je ušao sa desne strane i šutirao iz kaznenog prostora, Seviljin golman Tomaš Vaclik odbija loptu na 11 metara na koju nalijeće Nolito i precizno pogađa gol za 2:1.

Igrala se 43. minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Sevilja došla do poravnanja. Hesus Navas je centrirao sa desne strane u šesnaesterac, a najviši u skoku je Jusuf en Nesiri koji precizno pogađa mrežu Rubena Blanka.

U drugom poluvremenu najzanimljivije je bilo u finišu ovog dijela. Sevilja je Selti servirala blickrig, čak dva gola u 85. i 87. minuti. Domaći su brzo izveli prekid u 85. minuti, Ivan Rakitić je ostavio loptu Serhiju Eskuderu, a ovaj iz zaleta nalijeće i šutira sa nekih dvadesetak metara i pogađa mrežu gostiju.

Trebale su samo dvije minute da Sevilja dođe i do četvrtog gola. Napad Selte prekinuo je Fernando na sredini terena i odmah uposlio Munira El Hadadija. Bivši fudbaler Barselone je vukao loptu preko 30 metara i na kraju sam završio akciju sa pogotkom.

U sljedećem kolu Sevilja gostuje kod Ueske, dok će Selta na svom terenu dočekati ekipu Granade.