Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su na gostujućem terenu ekipu Herte sa 5:2 u osmom kolu njemačke Bundeslige.

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika, a prvu je imao Dodi Lukebakio, no šutirao preko gola. Domaći tim je poveo prelijepim golom Mateusa Kunje sa preko dvadeset metara u 33. minutu.

Svega pet minuta je trebalo Borusiji Dortmund da preokrene na početku drugog poluvremena. Prvo je Emre Čan  u 47. minutu ubacio sa desne strane u šesnaesterac, a tamo se našao Erling Haland i izjednačio na 1:1. Tri minuta kasnije Julijan Brandt je pokrenuo kontranapad i proigrao Halanda koji donosi preokret svom timu.

Norvežanin je u 62. minutu oduzeo loptu protivničkom fudbaleru, istrčao kontranapad i postigao het-trik. “Milioneri” nisu stali nakon trećeg gola, već su u 69. minutu postigli i četvrti. Tomas Menije je ubacio, a Rafael Gereiro se dobro snašao u petercu i savladao je Aleksandra Švolova za 4:1.

Berlinci su smanjili na 4:2 u 79. minutu, kada je Kunja bio precizan sa bijele tačke, ali čim se krenulo sa centra Borusija je istrčala kontranapad i Haland je po četvrti put pogodio večeras za konačnih 5:2.

U narednom kolu Dortmund dočekuje Kelna, a Herta gostuje Bajeru u Leverkuzenu.