U okviru četvrtog kola Bundeslige, Borusija iz Menhengladbaha je na svom terenu remizirala sa Volfsburgom. Konačan rezultat je glasio 1:1.

Tokom čitave utakmice, ekipe su bile izjednačene. U prvih desetak minuta, oba tima su pokušavala stvarati prilike preko centaršuteva, ali odbrane su bile na visini zadatka. Prvu šansu za gol je imao Volfsburg, ali udarac Maksimilijana Arnolda u 11. minutu je bio neprecizan. Uslijedio je i pokušaj Markusa Tirama na drugoj strani, ali mreža gostiju je ostala netaknuta.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je Borusija. U 22. minutu, Florijan Nojhaus je šutirao glavom, ali lopta je pogodila lijevu stativu. Do kraja prvog perioda, nije bilo opasnosti pa se na odmor otišlo bez golova.

Na početku drugog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a zatim je Volfsburg zaredao nekoliko dobrih šansi. U 58. minutu, Jan Somer je sjajno reagovao i odbranio udarac Admira Mehmedija, a samo pet minuta kasnije je zaustavio i pokušaj Arnolda. U 65. minutu, Bote Baku je šutirao iz blizine, ali lopta je završila pored gola.

“Vukovi” su nastavili sa napadima, ali do gola je ipak prva stigla domaća ekipa. U 77. minutu, dosuđen je jedanaesterac za Borusiju. Jonas Hofman je realizovao najstrožu kaznu i tako doveo svoj tim u vođstvo.

Poslije primljenog gola, izgledalo je da je Volfsburg u nokautu, ali izabranici Olivera Glasnera su ipak uspjeli doći do izjednačenja u 85. minutu, kada se Vout Veghorst dobro snašao u šesnaestercu i savladao Somera sa desetak metara.

Do kraja utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen.

Borusija će se u narednom kolu sastati sa Majncom, a Volfsburg će igrati protiv Arminije.