U okviru devetog kola Premijer lige Engleske, Mančester junajted je na svom “Old Trafordu” bio bolji od VBA sa 1:0. Jedini pogodak je postigao Bruno Fernandeš u 56. minuti sa bijele tačke.

Domaći su angažovanije i bolje počeli i već na samom startu Antoni Marsijal je imao priliku glavom, ali odbranio je Sem Džonston. Nastavio je tim Ole Gunara Solskjera da napada i u 15. minuti ponovo su glavni akteri bili Marsijal i Džonston i još jednom je golman gostiju izašao kao pobjednik.

Junajted je imao kontrolu lopte, kružili su oko gola VBA, ali nisu pronašli način da pogode u prvom poluvremenu. Izabranici Slavena Bilića su najozbiljniju šansu imali u 42. minutu kada je glavom pokušao Kajl Bartli nakon prekida, ali ostalo je 0:0.

Najviše uzbuđenja bilo je početkom drugog dijela. Odmah nakon dvije minute igre u nastavku, Bruno Fernandeš je oborio Konora Galagera, a sudija Dejvid Kout je pokazao na bijelu tačku. Ipak, nakon konsultacije sa VAR-om, Englez je promijenio odluku i odlučeno je da kaznenog udarca ipak neće biti.

Pet minuta kasnije, penal je dosuđen za “Crvene đavole”. Rukom je svom šesnaestercu igrao Darnel Furlong, a Kout ovaj put nije imao potrebu da se konsultuje sa VAR-om. Loptu je uzeo Fernandeš, međutim Džonston je odbranio. Ipak, golman gostiju je ranije napustio gol liniju, pa se jedanaesterac morao ponoviti. Portugalac je ovaj put bio sigurniji i domaći su poveli 1:0!

Nastavio je Junajted sa napadima, ali i VBA je imao svoje šanse da izjednači. Kalum Robinson je u 65. minuti pogodio prečku udarcem sa distance, samo tri minute nakon što je zamijenio Karlena Aherna-Grenta. Dvije minute kasnije, ponovo je Džonston bio heroj svog tima. Markus Rašford je sjajno šutirao, ali golman VBA je još jednom spasio svoju ekipu odličnom intervencijom. Imao je posla čuvar mreže “Vrećica” i u 71. minuti poslije pokušaja Harija Megvajera, međutim na semaforu je i dalje pisalo 1:0.

Bruno, Bruno Fernandeš sa penala donio trijumf Junajtedu, Džonston spasio VBA težeg poraza

Do kraja utakmice, Junajted se trudio da potpuno umrtvi igru i tako ne dozvoli gostima da stignu do prilike da ugroze gol Solskjerovog tima. Većih uzbuđenja nije bilo i ostalo je 1:0 nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.

Ovo je “Crvenim đavolima” bila četvrta pobjeda nakon osam odigranih kola i sada imaju 13 bodova u elitnom rangu engleskog fudbala. VBA ima utakmicu više, ali i dalje ne znaju za slast trijumfa u novoj takmičarskoj sezoni. U narednom kolu, Junajted će gostovati kod Sautemptona, dok Bilićev tim dočekuje Šefild junajted.