Košarkaši podgoričke Budućnosti su na svom terenu savladali Borac iz Čačka u okviru trećeg kola ABA lige. Konačan rezultat je glasio 86:83 (19:26, 29:18, 12:11, 26:28).

Borac je bolje ušao u utakmicu. Čačani su kontrolisali dešavanja na terenu u prvoj četvrtini, koju su dobili sa 26:19. U drugoj dionici, domaćini su zaigrali mnogo bolje, postepeno su smanjivali prednost Borca, a do kraja ovog perioda su uspjeli doći i do preokreta. Na veliki odmor se otišlo rezultatom 48:44 u korist Budućnosti.

Treća dionica je sa ukupno 23 postignuta poena bila daleko najneefikasnija, a domaćini su je riješili u svoju korist poenom razlike, pa se u odlučujući period ušlo sa 60:55 za Podgoričane. Borac je konstantno prijetio u četvrtoj četvrtini, ali izabranici Marka Marinovića ipak nisu imali snage da dođu do preokreta.

U pobjedničkom timu, najefikasniji je bio Nikola Ivanović, koji je maestralnu partiju krunisao sa 26 postignutih poena. Kod Borca, Brajs Tajler Džouns je postigao 21 poen.