Fudbaleri Crvene zvezda savladali su u Novom Sadu ekipu Vojvodine sa 2:0 u 15. kolu Superlige Srbije.

Novosađani su imali sjajnu priliku već u prvom minutu kada je Miljan Vukadinović šutirao sa vrha šesnaesterca, no Milan Borjan je sjajno reagovao. El Fardu Ben je iz slobodnog udarca sa dvadeset metara u 18. minutu šutirao preko gola, da bi Milan Gajić u 26. minutu primio loptu na sredini terena, vukao je do šesnaesterca i onda pogodio za 1:0.

Odmah poslije gola Nikola Drinčić je zaprijetio na drugoj strani, ali je Borjan odbranio. Već u sljedećem napadu poslije kornera Petar Bojić je šutirao glavom preko gola. Pred kraj prvog poluvremena Borjan se žalio na povredu, ali je nakon ukazivanja ljekarske pomoći nastavio meč, te se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Drugo poluvrijeme šansom je otvorio Milan Ivanić, no lopta je otišla preko gola. Dijego Falćineli je u 56. minutu propustio veliku priliku, pošto mu je nakon asistencije Bena šuta sa deset metara odbranio Goran Vukliš. Ognjen Đuričin je u 74. minutu napravio prekršaj nad Veljkom Nikolićem i sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Ben za 2:0.

Pokušala je Vojvodina do kraja utakmice da dođe do počasnog gola, ali gostujući tim im nije dozvolio da stvore konkretnu priliku i na kraju je ostalo 2:0. U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Rad, a Vojvodina gostuje niškom Radničkom.