PHOTOS-USA TODAY Sports/Reuters

Bredli Bil je odigrao utakmicu karijere večeras u Filadelfiji, ali to nije bilo dovoljno njegovim Vizardsima koji su izgubili 141:136 (33:24, 49:43, 34:39, 25:30) od Seventisiksersa.

Sastav Doka Riversa je od samog početka imao inicijativu i kontrolu rezultata, a sredinom druge četvrtine bilo je visokih +19 (72:53). Rasla je prednost Seventiksersa i do maksimalnih +21 (98:77), međutim Vizardsi se nisu predali i na pogon Bredlija Bila kreirali su veliki povratak, a onda i preokret kada su poveli 119:117. Set Kari je u tim trenucima pogodio nekoliko važnih šuteva za domaće, a meč je prelomio Džoel Embid svojom 8:0 serijom za 139:131. Na kraju, rezultat je glasio 141:136 za franšizu iz Filadelfije.

Iako je njegov tim poražen, Bil je sa 60 poena bio apsolutno prvo ime večeri, ne samo u Filadelfiji, nego u čitavoj NBA ligi. Bek Vizardsa je iz igre šutirao 20/35 (7/10 za tri poena), a tome je dodao sedam skokova i pet asistencija. Ipak, ovo nije najbolja individualna partija jednog igrača ove sezone pošto je Stef Kari na svom kontu imao 62 poena protiv Trejlblejzersa prije nekoliko dana.

U redovima Seventisiksersa, izuzetno veče je imao Embid sa 38 poena i 8 skokova, a vrijedan pomena je bio i mlađi od braće Kari sa 28 poena.

Sezonu iz snova su nastavili Njujork Niksi koji su u svom “Medison Skver Gardenu” pobijedili Jutu Džez sa 112:100 (20:27, 24:29, 34:19, 34:25).

Gosti iz Solt Lejk Sitija su odigrali odlično prvo poluvrijeme, imali i +18 (52:34) u jednom navratu, ali se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 56:44. Nisu Niksi uspjevali da pronađu rješenje za Rudija Gobera koji je u prve dvije četvrtine potpuno zaključao reket svoje ekipe prinudivši izabranike Toma Tibodoa na teške solucije u napadu koje su uglavnom završavale promašajima.

Ipak, u nastavku je tim iz Njujorka zaigrao mnogo angažovanije u odbrani. Serijom ukradenih lopti, Niksi su smanjivali zaostatak zahvaljujući laganim poenima iz tranzicije, dok su se Džezeri u napadu oslanjali na šuteve za tri poena koji su mahom bili neprecizni. Domaći su poveli 78:75 krajem trećeg kvartala i sve do finiša meča, gosti nisu povratili rezultatski plus.

Tim iz Jute je održavao egal sve do rezultata 96:96 kada se upalio Ostin Rivers. Plejmejker Niksa je ubacio 14 uzastopnih poena tada, uključujući čak četiri trojke i tako donio veliko slavlje svima kojima je tim iz Njujorka blizak srcu.

Džulijus Rendl je sa 30 poena još jednom bio najefikasniji u redovima Niksa, dok je pomenuti Rivers meč okončao sa 23 poena. Bolji od ostalih kod Džezera, bio je Džeremi Klarkson sa 19 poena.