, Prva liga RS: Četiri pobjede gostiju

Danas su odigrane utakmice 3. kola M:tel Prve lige Republike Srpske“u fudbalu.

U derbiju kola u Ugljeviku, Rudar Prijedor je slavio sjajnim golom Kovačevića u 77. minuti protiv Zvijezde 09.

Slavija je bila ubjedljiva u Banjaluci protiv Željezničara ostvarivši pobjedu rezultatom 3:0. Bodove iz Foče je odnijela novogradska Sloboda golom Ljubana Antonića krajem prvog poluvremena.

Kozara nastavlja sa sjanim igrama ove sezone u gostima, pošto je danas „pregazila“ Drinu u Zvorniku sa 2:1.

Tekstilac je golom Babića pred kraj susreta ostvario minimalnu pobjedu protiv Podrinja. Leotar je sa ubjedljivih 4:0 savladao Ljubić, dok je Borac zahvaljujući het-triku Radoje pobijedio Jedinstvo sa 3:0. Jedini meč bez pobjednika su odigrali Modriča i Sloga Doboj, a njihov susret je završio rezultatom 1:1.

Rezultati 3.kola M:tel Prve lige RS

Zvijezda 09 – Rudar Prijedor 0:1

Željezničar ST – Slavija 0:3

Sutjeska – Sloboda 0:1

Drina – Kozara 1:2

Tekstilac – Podrinje 1:0

Leotar – Ljubić 4:0

Borac – Jedinstvo 3:0