Photo by Jonathan Daniel/Getty Images

Košarkaši Milvoki Baksa pobijedili su na domaćem terenu ekipu Bruklin Netsa rezultatom 124:118. U najkvalitetnijoj ligi na svijetu u noći sa utorka na srijedu, pobjede su ostvarili još i Finiks Sansi, Šarlot Hornetsi, Dalas Maveriksi, Nju Orleans Pelikansi, Sakramento Kingsi i Los Anđeles Klipersi.

Obje ekipe u meč su ušle tvrdo i u prvom kvartalu se igralo koš za koš. Značajniju prednost od pet poena razlike domaći su došli poenima Bruka Lopeza, a četvrtina je završena 34:33 u korist Baksa.

U drugom kvartalu domaći su došli do +10 poenima Janisa Adetokunba, dok je na drugoj strani košarkaše Netsa u rezultatskom priključku održavao Kajri Irving. Bio je ovo čak Janisov 21 poen u prvom poluvremenu koje je završeno 66:58.

Preko raspoloženog Irvinga gosti su se trudili da dođu do izjednačenja, međutim svaki put kad bi odigrali dobre napade Baksi bi imali odgovor i održali jednocifrenu prednost. Upornost se isplatila na kraju trećeg kvartala kada je Irving svojim 31. poenom donio prednost Netsima (92:90).

U posljednjoj četvrtini nekadašnji igrač CSKA Moskve Majk Džejms je pogodio trojku i ujedno svoj deseti poen na ovom susretu i doveo goste do 103:97. Poenima Dru Holideja domaći su vratili prednost (106:104), da bi u ovom naletu koševima Krisa Midltona domaći došli i do dvocifrene prednosti. Ova prednost ispostavila se ključnom i konačan rezultat bio je 124:118.

Najefikasniji na meču bio je Irving sa 38 poena, dok je za pobjedničku ekipu Adetokunbo ubacio 36 koševa.

Ostali rezultati:

Šarlot Hornetsi – Detroit Pistonsi 102:99 (Hamidu Dialo 35p, LaMelo Bol 23p)
Finiks Sansi – Klivlend Kavalirsi 134:118
(Ajzek Okoro 32p, Devin Buker 31p)
Golden Stejt Voriorsi – Nju Orleans Pelikansi 103:108
(Stef Kari 37p, Lonzo Bol 33p)
Dalas Maveriksi – Majami Hit 127:113 (Tim Hardavej Džunior 36p, Luka Dončić 23p)
Sakramento Kingsi – Oklahoma Tander 103:99