Sarajevo minimalnim rezultatom savladao Tuzlu siti.

, Ahmetović srušio Tuzlu siti

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Tuzla siti rezultatom 1:0 u okviru 3. kola Premijer lige BiH.

Domaća ekipa je imala blagu terensku incijativu u uvodnih 20 minuta susreta, a prvi ozbiljniji pokušaj je imao Mersudin Ahmetović u 26-oj minuti. Benjamin Tatar je poslao odličnu loptu kroz sredinu, ali “devetka” Sarajeva nije uspjela da prebaci Nevresa Fejzića. Gosti su prvi put zaprijetili u 30-om minutu nakon centaršuta Ajdina Nukića, ali pokušaj makazica Voje Ubiparipa je završio pored stative bordo tima.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 35-oj minuti. Amar Rahmanović je uvidio slobodan prostor između dva štopera gostiju i gurnuo loptu u prostor Ahmetoviću, a ovaj ljevicom probušio mrežu Tuzlaka za 1:0.

Najbolju priliku na meču, gosti su imali pet minuta prije kraja prvog poluvreme. Opet su kombinovali Nukić i Ubiparip, ali ovaj put je udarac rođenog Novosađanina zaustavio Bojan Kovačević.

U nastavku, gosti su bili mnogo konkretniji i ozbiljniji rival. Izabranici Zlatana Nalića su izašli sa većom željom, a prvu priliku u drugom poluvremenu za izjednačenje je propustio Nukić u 61-oj minuti. Udarac veznog igrača Tuzle je završio iznad gola. Par minuta kasnije neprecizan je prvo bio Ubiparip, a potom i Ramić, tako da je rezultat ostao 1:0 za domaće.

Do kraja utakmice, gosti su imali još nekoliko poluprilika, ali rezultat na semaforu se nije mijenjao. Nakon kiksa protiv Mladosti, navijači Sarajeva mogu biti zadovoljni današnjim trijumfom, ali igra aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine će morati da se poboljša ukoliko žele da i treći put uzastopno podignu šampionski pehar u Bosni i Hercegovini.