Ajaks je danas u gostima ponizio ekipu Venla sa 13:0 u šestom kolu holandske prve lige.

Mrežu gostiju Ajaks je načeo u 13. minutu, a strijelac je bio Jirgen Ekelenkamp. Mladi Lasina Traore povisio je na 2:0 u 17. pa kasnije na 3:0  u 32. minutu. Kapiten Ajaksa Dušan Tadić upisao se u strijelce pred kraj prvog dijela meča.

U 52. minutu Velno je ostao na terenu sa igračem manje, pošto je Kristijan Kum zaradio crveni karton i tad kreće potop ovog tima. Ajaks je goleadu nastavio u 54. minutu a prvi het-trik na utakmici postigao je Traore. Entoni se upisao u listu strijelaca nakon minut. U 57. Ekelenkamp postiže svoj drugi gol za 7:0. Defanzivanac Deni Blind je povisio vodstvo kluba iz Amsterdama na 8:0 poslije samo dva minuta.

U 65. Traore postiže i svoj četvrti pogodak za 9:0 za “Kopljanike”. Legenda Ajaksa Klas Jan Huntelar nakon što je u 70. ušao u igru, poslije samo četiri minuta sa bijele tačke se upisao u strijelce za visokih 10:0. Svoj drugi gol 37-godišnji veteran postiže u 76. minutu. U listu strijelaca upisao se Lisandro Martinez samo dva minuta kasnije. Konačan rezultat 13:0 postavlja najbolji igrač utakmice Lasina Traore, sa učinkom od pet golova i tri asistencije.

Ajaks je postavio rekord nacionalnog prvenstva, kao tim koji je na jednom meču postigao 13 golova.