Akapulko: Museti iznenadio Dimitrova, Cicipas bolji od Ože-Alijasima

U četvrtfinalu ATP turnira iz serije 500 u Akapulku, Lorenco Museti je pobijedio Grigora Dimitrova sa 2:0 (6:4, 7:6), a Stefanos Cicipas je rezultatom 2:1 (7:5, 4:6, 6:3) savladao Feliksa Ože-Alijasima.

Museti, 19-godišnji Italijan, ostvario je sjajan uspjeh trijumfom nad favoritom i od ponedjeljka će po prvi put u karijeri ući u prvih 100 tenisera na ATP listi.

Museti je prvi brejk napravio u četvrtom gemu, te tako poveo sa 3:1, no Dimitrov se uskoro vratio i izjednačio na 4:4. Ipak, trenutno 120. igrač svijeta je uspio dobiti dva naredna gema i tako riješiti prvi set u svoju korist sa 6:4.

Drugi period je bio veoma izjednačen, bugarski teniser je prvi oduzeo servis protivniku i došao do vođstva od 3:2, ali Museti se ekspresno vratio. U nastavku, i jedan i drugi su bili sigurni i došlo je do taj-brejka, u kome se Italijan bolje snašao i dobio ga sa 7:3.

Duel Cicipasa i Ože-Alijasima je trajao dva sata i pet minuta.

Kanađanin je na samom startu došao do brejka, ali Cicipas mu je uzvratio u šestom gemu i tako izjednačio na 3:3. Uslijedio je period u kome su obojica bili sigurni na svoj servis, sve do 12. gema, kada je Grk bez izgubljenog poena napravio brejk i tako dobio prvi set sa 7:5.

U drugom, Ože-Alijasim je bio neumoljiv, napravio je brejk u trećem gemu, poveo sa 2:1 i nije ispuštao prednost do kraja, te je ovaj period rezultatom 6:4 pripao njemu.

Ipak, Cicipas je bio konkretniji u odlučujućem setu, u osmom gemu je protivniku oduzeo servis za 5:3 i to odmah potvrdio u devetom, pa je treći period dobio sa 6:3.

Druga dvojica igrača koji su ostvarili plasman u narednu fazu su Aleksandar Zverev i Dominik Kepfer. Kasper Rud je predao meč Zverevu, dok je Kepfer savladao Kamerona Norija sa 2:0 (7:5, 6:4).