Aktuelni evropski šampioni ipak u baražu, Švajcarska demolirala Bugarsku i plasirala se u Katar

Fudbaleri Švajcarske savladali su uvjerljivo Bugarsku na domaćem terenu sa 4:0, dok je Italija kiksnula i odigrala bez golova 0:0 u Sjevernoj Irskoj.

Utakmica u Lucernu počela je skromno, baš suprotno od onoga što se očekivalo. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

A onda u drugom poluvremenu prava poslastica za sve ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu. U 48. minuti Noa Okafor doveo je domaće do vođstva na utakmici. Igrao se 57. minut utakmice kada je Mario Gavranović proigrao Rubena Vargasa, a ovaj pogodio za 2:0.

Vrijedi napomenuti da su čak dva gola Švajcarskoj poništena nakon što se gledao VAR koji je ustanovio nedozvoljene pozicije. Za 3:0 u 72. minuti pogodio je Sedrik Iten, dok je konačnih 4:0 postavio Remo Frojler, fudbaler Atalante,

Ovom pobjedom Švajcarska je zauzela prvo mjesto u grupi i plasirala se direktno na Svjetsko prvenstvo u Kataru, dok je Italija završila na drugom i moraće svoju šansu tražiti kroz baraž.

Švajcarska
REUTERS/Arnd Wiegmann

Fudbaleri Italije nisu uspjeli postići pogodak u Sjevernoj Irskoj što ih je koštalo direktnog plasmana na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Izabranici Roberta Manćinija većim dijelom utakmice pritiskali su tvrde i borbene Sjeverne Irce koji su uspjeli da odole svim napadima. Imali su i domaći fudbaleri svojih šansi čak i da dođu do pobjede, međutim mreže su mirovale.

Na kraju “mršavih” 0:0 i glavobolja za aktuelne evropske šampione, koji će morati u baražu tražiti svoju kartu za Svjetsko prvenstvo u Katraru.