Amerikanci i Englezi u osmini finala

Engleska i SAD su kroz grupu B izborile plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Englezima je praktično nemoguće bilo da ispuste prolaz u osminu finala, a večerašnjom pobjedom nad Velsom su osigurali prvo mjesto, a kao drugoplasirani u nokaut fazu idu Amerikanci, koji su savladali Iran.

Dva puta su Englezi značajnije zaprijetili Velšanima u prvom poluvremenu, ali nedovoljno da postignu pogodak. Početkom drugog dijela su u tome uspjeli, i to dva puta u kratkom vremenskom periodu.

Prvo je Markus Rašford pogodio u 50. minuti, a onda je dvije minute poslije mrežu zatresao i Fil Foden. Igrao se 68. minut kada je napadač Mančester junajteda zabio svoj drugi gol na utakmici i povećao na 3:0, te tako postavio konačan rezultat utakmice.

Prvim golom na svjetskim prvenstvima, s čime je postao nakon Landona Donovana 2010. godine prvi američki igrač koji je sudjelovao u dva uzastopna gola reprezentacije na Mundijalu, Kristijan Pulišić donio je Sjedinjenim Američkim Državama prednost nad Iranom u 38. minuti.

Engleska će tako u osmini finala odmjeriti snage sa Senegalom, dok će SAD igrati sa Holandijom.