Bekrić u finišu spasio Željezničar poslije Amoinog preokreta

Rudar i Željezničar remizirali su rezultatom 2:2 u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na “Gradskom stadionu” u Prijedoru. Gosti su poveli golom Nedima Mekića, a onda je preokret sa dva gola domaćem timu donio Žozef Amoa. Konačan rezultat postavio je Samir Bekrić.

Golom Nedima Mekića Željezničar je u 29. minuti poveo u Prijedoru, a potom je Žozef Amoa prvo u 38. minuti izjednačio rezultat, da bi u 74. minuti donio pobjedu svome timu. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade konačnih 2:2 postavio je Samir Bekrić

Odigran je danas 15. duel između Rudara i Željezničara, a po treći put ishod je neriješen. Prijedroski tim je dva puta slavio do sada, a sarajevski tim 11.

pocetak
MeridianSportBH

Željezničar je konkretnije otvorio utakmicu, te je udarcima Mekića i Petra Boje zaprijetio Nemanji Šćekiću u prvih pet minuta, ali se rezultat tada nije mijenjao. Dobru priliku gosti su imali u 15. minuti kada je Bojo dodao do Luke Juričića čiji udarac s linije šesnaesterca odlazi pored lijeve stative.

Rudar je do prve prilike stigao u 20. minuti kada je Demir Jakupović u jedan na jedan situaciju izbacio Santosa Klarismaria, ali se Brazilac spetljao i izgubio kontrolu nad loptom. Devet minuta poslije Željezničar je poveo. Ante Blažević ubacio je loptu za Boju čiji udarac s peterca Šćekić odbija na liniju šesnaesterca odakle Mekić preciznim udarcem pogađa donji desni ugao.

Uslijedio je potom pritisak Rudara, ali bez konkretnih pokušaja sve do 38. minute kada dolazi izjednačenje. Đeljil Asani ubacio je loptu sa lijeve strane ka drugoj stativi, a Žozef Amoa glavom pogodio same rašlje gola. Minutu poslije strijelac izjednačujućeg pogotka imao je novu veliku priliku nakon centaršuta Nikole Mandića, ali je tada s peterca glavom pogodio prečku.

rule ljoze 1
MeridiaSportBH

Prvu priliku u nastavku imao je Jakupović u 54. minuti kada je nakon centaršuta Santosa ostao sam na petercu i glavom šutirao pokraj gola. Na isteku pola sata igre Jakupović je iz kornera odigrao povratni pas za Santosa čiji udarac sa 20 metara odlazi pored lijeve stative.

U 72. minuti Rudar dolazi do preokreta. Predrag Zekanović ubacio je loptu iz kornera, Luka Kulenović preglavao na drugu stranu, a Amoa po drugi put na meču ubacio loptu u mrežu.

Domaći sastav bio je apsolutno dominantan do kraja susreta, te je propustio par prilika da pobjedu učini ubjedljivijom. Najbolju priliku osam minuta prije kraja nakon “flipera” u šesnaestercu imao je Jakupović koji je s peterca prebacio gol.

U samom finišu Samir Bekrić je primio loptu na liniji šesnaesterca i lijepim udarcem pogodio donji lijevi ugao gola u 94. minuti za neriješen rezultat.

Rudar z 1

Nakon današnje utakmice gosti iz Sarajeva zadržali su sedmu poziciju na tabeli sa 19 bodova, dok su Prijedorčani ostali deveti sa 15.

U narednom kolu Željezničar će dočekati bijeljinski Radnik, dok će Rudar gostovati Borcu.