Amsterdamska noć sjaji punim sjajem Eura: Spektakularan meč i trijumf Holandije (VIDEO)

Holandija je u svojoj prvoj utakmici Evropskog prvenstva pobijedila Ukrajinu na domaćem terenu rezultatom 3:2 u najboljoj utakmici dosadašnjeg toka Eura.

Od prve minute jasno je bilo da će na “Johan Krojf areni” u Amsterdamu biti odigrana odlična utakmica, a ona se ispostavila kao najbolja u dosadašnjem toku Evropskog prvenstva. Iako u prvom dijelu nije bilo golova, sijevale su prilike na obje strane. Proslavio se Giorgi Bušcan koji je svojim odbrana dovodio do ludila igrače “Oranja“.

Početkom drugog poluvremena Holandija je krenula sa napadima i oni su se isplatili u 51. minuti. Đordi Vajnaldum je dočekao odbijenu loptu nakon intervencije Bušcana i konačno matirao nemoćnog golmana Holandije.

U 59. minuti Holandija je uduplala prednost kada se lopta odbila do Vuta Veghorsta koji je poslao u mrežu. Signalizirali su Ukrajinci tada ofsajd poziciju, no nije se oglasio ni Feliks Brih, ni VAR soba.

Nakon toga, Ukrajina je svim silama krenula u napad, i u 75. minuti evrogolom Andreja Jarmolenka stigla do nade, da do kraja susreta mogu i do izjednačenja.

Kako su postigli prvi, samo dvije minute kasnije stigao je i drugi gol. Ruslan Malinovski je ubacio loptu u peterac, a Roman Jaremčuk glavom donio veliko slavlje izabranicima Andreja Ševčenka.

Nije to bio kraj uzbuđenjima u Amsterdamu. Kratko je trajala radost Ukrajine pošto je u 85. minuti Denzel Damfris donio novu prednost Holandiji. Nejtan Ake je centrirao, a bočni fudbaler “Oranja” se iskupio za promašaje iz prvog poluvremena i postigao gol.

Tok utakmice iz minuta u minut možete pročitati ovdje.

Holandija u sljedećem kolu igra protiv Austrije, dok će Ukrajina igrati protiv Sjeverne Makedonije.