U okviru 14. kola Evrolige, CSKA je na svom terenu savladao Anadolu Efes rezultatom 100:67 (20:13, 27:21, 27:15, 26:16).

Prvi poeni na utakmici su bili djelo centara obje ekipe, na jednoj strani je pogodio Nikola Milutinov, a na drugoj Tibor Plajs. I jedni i drugi su se mučili u napadu, no CSKA se ipak bolje snašao i uslijedila je serija domaćih od 10:0, pa je rezultat poslije šest minuta igre bio 12:2 za njih.

Vasilije Micić i Šejn Larkin nisu bili ofanzivno raspoloženi za Efes, ali Brajant Danston je povezao par dobrih poteza i nije dopustio protivniku da se značajnije odlijepi. Na minut do kraja, Rodrig Buboa je smanjio na 18:13, a na drugoj strani je Vil Klajburn postavio konačan rezultat prve četvrtine, 20:13.

Janis Strelnieks je pogodio trojku za CSKA u prvom minutu druge dionice i tako ponovo doveo svoju ekipu na dvocifrenu prednost (23:13), istom mjerom je uzvratio Krunoslav Simon za tim iz Istanbula, no Toko Šengelija je takođe bio precizan van linije 6,75m i razlika je ostala +10 (26:16) za ruskog predstavnika. U nastavku se uglavnom igralo koš za koš, a činilo se da momentum polako prelazi na stranu gostiju kada su Danston i Micić povezali četiri poena i smanjili na -5 (30:25) na nešto više od četiri minuta do odlaska na veliki odmor.

Dimitris Itudis je pozvao minut odmora kako bi prekinuo seriju protivnika, a Klajburn je pogodio trojku već u prvom sljedećem napadu. Ipak, na drugoj strani se aktivirao Larkin, koji je sa dva polaganja uz karakterističan prodor Simona smanjio na -4 (38:34), pa je trener domaćih uskoro još jednom zatražio tajm-aut. Nakon njega, “Armejci” su pokazali odličnu reakciju i furiozno završili prvo poluvrijeme. Darun Hilijard je na 40 sekundi do kraja pogodio za 47:34 i tako se otišlo na petnaestominutnu pauzu.

CSKA, Anadolu Efes demoliran od strane CSKA

CSKA je potpuno slomio otpor izabranika Ergina Atamana u trećem kvartalu. Hilijard je pogodio za tri i tako najavio dobru seriju domaćina, koji su se nakon sjajne kombinacije Majka Džejmsa i Milutinova poslije dva i po minuta igre odvojili na +19 (55:36). Hilijard je nastavio sa sjajnom napadačkom partijom, priključivao mu se i Klajburn, a Milutinov je bio aktivan na ofanzivnom skoku, dok je Efes bio potpuno bezidejan.

Itudisova ekipa je potpuno neutralisala napade protvnika, tjerala ih je na nerezonske šuteve i potom konvertovala čvrstu odbranu u lake poene na drugoj strani, te je razlika konstantno rasla. U finalnih deset minuta se ušlo sa njihovom prednošću od visokih +25 (74:49).

Četvrta četvrtina nije donijela nikakve značajne promjene, CSKA je nastavio sa sjajnom igrom i do kraja utakmice potpuno pregazio goste. Konačan rezultat je glasio 100:65.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Klajburn sa 22, a na drugoj strani je bolji od ostalih bio Micić sa 14 poena.

U narednom kolu, CSKA će dočekati Zenit, dok će Efes ugostiti Milano.