Argentina nakon drame i penala prošla u finale, Martinez čak tri puta zaustavio šut sa bijele tačke (VIDEO)

U drugoj polufinalnoj utakmici Kopa Amerike, Argentina je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 4:3 bila bolja od Kolumbije.

Nakon regularnih 90 minuta, na semaforu je stajalo 1:1, a protivnik “Gaučosa” u samoj završnici će biti Brazil, koji je juče sa 1:0 savladao Peru.

Argentinci su poveli već u sedmom minutu, kada je Lionel Mesi u šesnaestercu asistirao do Lautara Martineza, kome nije bilo previše teško da pogodi za 1:0.

Ekipa u plavo-bijelom dresu je imala još nekoliko prilika, međutim nisu uspijevali povećati vođstvo, a i Kolumbijci su pokazali zube, no Emilijano Martinez je bio na visini zadatka.

Ipak, u 61. minutu je došlo do poravnanja. Luis Dijaz je sjajno pobjegao odbrani i u padu savladao protivničkog čuvara mreže, te se stanje na semaforu u regularnom dijelu više nije mijenjalo.

Pristupilo se izvođenju penala, a Argentinci su se tu mnogo bolje snašli, prvenstveno zahvaljujući sjajnom Martinezu, koji je čak tri puta odbranio šut Kolumbijaca. S druge strane, precizni su bili Mesi, Leandro Paredes i Martinez, što je bilo dovoljno za ukupan rezultat od 4:3.