Argentina nakon golčine Mesija prosula prednost protiv Čilea, Paragvaj bolji od Bolivije (VIDEO)

U prvom kolu grupne faze Kopa Amerike, Argentina i Čile su odigrali neriješeno, 1:1, a Paragvaj je sa 3:1 bio bolji od Bolivije.

Urugvaj je zasad jedina ekipa u grupi A bez odigranog meča.

Argentina je u prvom poluvremenu imala mnogo više šuteva na gol protivnika, a do vođstva su stigli u 33. minutu, kada je Lionel Mesi fantastično pogodio iz slobodnog udarca.

Na veliki odmor se otišlo sa 1:0, a Čile je poravnao u 57. minutu. Arturo Vidal je promašio jedanaesterac, međutim lopta se odbila do Eduarda Vargasa, koji je mirno reagovao i postavio konačan rezultat meča, 1:1.

Paragvaj je nakon preokreta u drugih 45 minuta upisao tri boda protiv Bolivije.

Bolivija je u desetom minutu povela preko Ervina Savedre, koji je bio precizan sa bijele tačke. Loša stvar za ovu reprezentaciju se desila u devetom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Haume Kueljar dobio drugi žuti karton, što su protivnici iskoristili u nastavku.

Kaku je u 62. minutu izjednačio na 1:1, Anhel Romero je nedugo zatim preokrenuo, a u 80. minutu i postavio konačan rezultat, 3:1.