Argentina razbila Urugvaj, Brazil mršavo protiv Kolumbije

Sinoć su u mečevima kvalifikacija Južne Amerike za Svjetsko prvenstvo pobjede upisali Argentina, Čile, Venecuela i Bolivija, dok su Brazil i Kolumbija remizirali.

Argentina je na svom terenu ubjedljivo savladala Urugvaj rezultatom 3:0, a na poluvremenu su imali već osjetnu prednost od dva gola razlike.

Leo Mesi je u 38. minuti doveo u prednost domaći tim i tako postigao svoj 80. gol za nacionalni tim, da bi pred sam kraj prvog poluvremena Rodrigo de Pol povećao na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez u 62. minuti.

Lider kvalifikacija u Južnoj Americi Brazil, remizirao je kao gost protiv Kolumbije rezultatom 0:0.

Iako su Brazilci imali više loptu u svojim nogama i nemjerljivo veći posjed lopte, Kolumbija je bila ta sa većim brojem prilika. Ipak, derbi ovog kola kvalifikacija na kraju je završen najnepopularnijim rezultatom.

To je i dalje ostavilo Brazilce na prvom mjestu, dok je Kolumbija na poziciji koja vodi u plej-of, sa samo bodom zaostatka za direktnim plasmanom.

U preostale tri utakmice, Čile je “blickrigom” i golovima Bena Breretona i Maurisija Isle u nekoliko minuta savladao Paragvaj rezultatom 2:0. Venecuela je preokrenula protiv Ekvatora koji je stigao u prednost golom Enera Valensije sa bijele tačke. Golove za Venecuelance su postigli Darvin Mačis i Eduard Belo. Bolivija je sa igračem manje savladala Peru u finišu susreta golom Ramira Vake.