Arminija pokazala zube šampionu, Bajern nadoknadio dva gola

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su na Alijanc Areni odigrali neriješeno 3:3 protiv ekipe Arminije Bilefelda u okviru 21. kola Bundeslige.

U prvom poluvremenu, u veoma teškim uslovima usljed snijega bolje su se snašli gosti. Poveli su golom Mihela Vlapa u 9. minutu na iznenađenje mnogih. Gosti su nastavili sa dobrom igrom i u 37. minutu su uduplali prednost. Strijelac ovog puta bio je Amos Piper koji se najbolje snašao i postigao gol glavom nakon centaršuta Vlapa iz kornera.

Domaći tim je pokušavao pred kraj prvog poluvremena kroz posjed lopte i kratke pasove da ugrozi gol Arminije, ali nisu bili uspješni i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:2.

Bavarci su u drugo poluvrijeme ušli mnogo odlučniji i već nakon tri minuta igre smanjili prednost gostiju. Precizan je bio Robert Levandovski koji se najbolje snašao u šesnaestercu i na asistenciju Davida Alabe spretno savladao golmana gostujuće ekipe Stefana Ortegu.

Samo minut nakon u 49. minutu gosti su došli ponovo do dva gola prednosti preko Kristijana Gebauera.

Međutim, aktuelni šampion Njemačke nije se predao i prvo je u 57. minutu preko Korentina Tolisoa smanjio na 2:3, da bi u 70. minutu lijevi bek Bavaraca Ben Dejvis postavio konačan rezultat 3:3.

U narednom kolu Bajern gostuje ekipi Ajntrahta u Frankfurtu, a ekipa Arminije igra na domaćem terenu protiv Volfsburga.