Arminija stigla do bitne pobjede na domaćem terenu protiv Herte (VIDEO)

Fudbaleri Arminije Bilefeld savladali su na domaćem terenu ekipu Herte sa 1:0 u 15. kolu njemačke Bundeslige.

Prvo veliko uzbuđenje na utakmici desilo se u 36. minutu kada je Niklas Stark napravio prekršaj u svom šesnaestercu i sudija Gvido Vinkman je svirao penal. Ipak poslije gledanja snimka sudija je odlučio da poništi tu odluku, na šta su se domaći igrači bunili, ali odluka je bila konačna.

Zanimljivo da je Herta imala četiri šuta u okvir gola, ali nijedan nije bio opasan po gol Arminije, te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0. Čim se krenulo u nastavku Serđio Kordoba je sa desetak metara poslao loptu tik pored stative.

Domaći igrači su postigli spektakularan gol u 64. minutu, tako što je Sedrik Bruner ubacio iz auta u peterac, igrač Herte je glavom izbacio, ali je Reinhold Jabo sjajno primio loptu i onda volejem zatresao mrežu protivnika. Do kraja vrijedi istaći još priliku Ritsu Doana koji je sa vrha šesnaesterca pogodio stativu u 70. minutu.

Pokušavali su igrači Herte da dođu do boda, ali im to nije pošlo za rukom i utakmica je završila rezultatom 1:0 za Arminiju Bilefeld.

Arminija će u narednom kolu gostovati Hofenhajmu, dok će Herta gostovati Kelnu.