Atalanta sa četiri gola u mreži Torina započela novu sezonu (VIDEO)

Atalanta je u gostima relativno lako savladala Torino, konačan rezultat glasio je 4:2.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini, a prvu priliku su imali već u sedmom minutu, kada je Simone Zaza pogodio prečku nakon što je šutirao lijevom nogom s vrha šesnaesterca. Samo četiri minuta kasnije, Torino je i poveo. Andrea Beloti je sjajno reagovao na asistenciju Tomasa Rinkona nakon greške gostujuće odbrane i pogodio za 1:0.

Ovaj gol kao da je razbudio izabranike Đanpjera Gasperinija, trebalo im je samo dva minuta da izjednače rezultat. Papu Gomez je sjajno šutirao sa oko 25 metara udaljenosti, lopta je išla u donji desni ugao, a Salvatore Sirigu je ostao nemoćan.

Atalanta je nastavila sa napadima i potpuno preuzela inicijativu. U 16. minutu, Luis Murijel je pogodio mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda. Tri minuta kasnije, Atalanta je ponovo priprijetila, ovog puta preko Robina Gosensa, ali lopta je završila pored gola.

U 21. minutu, tim iz Bergama je krunisao terensku nadmoć. Murijel je dobio loptu u prostor i iz prve opalio s lijeve strane, a Sirigu je ponovo kapitulirao.

Atalanta je nastavila sa boljom igrom u nastavku, a u 42. minutu još jedna lopta je završila u mreži domaćina. Nakon centaršuta Gomeza sa lijeve strane, Hans Hatebor se najbolje snašao i povećao prednost svoje ekipe na 3:1.

Baš kada je izgledalo da će Atalanta otići na odmor sa dva gola prednosti, Torino je uzvratio. Dva minuta prije pauze, Beloti je nakon centaršuta Mergima Vojvode glavom savladao Marka Sportijela i smanjio rezultat na 3:2.

Drugo poluvrijeme je počelo agresivnijom igrom Atalante. Već u 48. minutu, Murijel je šutirao iz šesnaesterca, ali lopta je otišla van okvira gola. U 54. minutu, Hatebor je imao priliku da postigne svoj drugi gol na utakmici, uputio je udarac iz peterca, ali nije bio precizan.

Ipak, samo minut kasnije, gosti uspijevaju da krunišu bolju igru. Nakon dodavanja Murijela, Marten de Ron je sjajno šutirao lijevom nogom i pogodio za, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice – 4:2!

Do kraja, nije bilo većih uzbuđenja. Atalanta je mirno privela meč kraju, a Torino će morati promijeniti određene stvari u igri ukoliko želi da igra ozbiljniju ulogu u novoj sezoni Serije A.