Fudbaleri Atalante pobijedili su večeras u gostima Liverpul rezultatom 2:0 u četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona.

Liverpul je izašao na teren “Enfilda” u dosta kombinovanom sastavu, a Jirgen Klop nije mogao da računa na pet standardnih igrača, dok Atalanta nije počela susret sa klasičnim napadačem.

U četvrtom minutu šansu je imala Atalanta. Pogriješio je Mohamed Salah u dodavanju na svojoj polovini, lopta dolazi do Josipa Ilića, a on šutira preko gola Alisona. U devetom minutu sjajna prilika sa Atalantinog lijevog beka Robina Gosensa koji je šutirao u lijevu stranu gola, a Alison je morao da interveniše i lopta je otišla u korner. U međuvremenu je zaprijetio i Papu Gomez, a lopta je prošla blizu desne stative. Na startu ovog susreta dosta je bila konkretnija ekipa iz Bergama.

Poslije 30 minuta domaći nisu uputili niti jedan udarac ka golu Atalante, a fudbal se tokom pola sata igrao na polovini “Crvenih”.

Liverpul je tek uputio prvi udarac prema golu na meču u 44. minutu. Poslije jednog prekida kombinovali su Kurtis Džons i Konstantinos Cimikas, lopta je došla do Salaha koji sa ivice iz kaznenog prostora šutira jako preko gola.

Završen je prvi dio u kojem su gosti bili dosta bolji iako nisu poslije 45 minuta igre pronašli put do mreže Alisona.

Poslije tri minuta od početka drugog dijela Papu Gomez šutira ka golu, ali Alison lako intervenisao. Domaći su u nastavku imali kontrolu nad loptom za razliku od drugog dijela, ali ponovo fudbaleri Jirgena Klopa nisu do 60. minuta uputili udarac ka golu Atalante.

Gosti dolaze do gola i to upravo u 60. minutu. Sa lijeve strane odličnu loptu ka šesnaestercu uputio je Gomez, a sjajno se ubacio pred gol Liverpula Josip Iličić koji postiže pogodak.

Igrao se 64. minut kada ekipa Đanpijera Gasperinija dolazi i do drugog gola. Gomez je sa iste strane uputio centaršut ka kaznenom prostoru, loptu glavom spustio Hans Hatebur, a na nju naletio Gosens koji nesmetano trese mrežu Alisona.

Poslije drugog gola gostiju, Klop je uveo u igru Endija Robertsona, Fabinja, Roberta Firmina Dijega Žotu, a Liverpul je bio agresivniji i više je napadao. Lopta je više bila na polovini Atalante  i gosti su bili pod pritiskom. U 81. minutu šansa za goste, u šesnaestercu Liverpula Duvan Zapata šutira iz okreta, ali lopta odlazi preko gola.

Prvi poraz za “Crvene” u ovoj sezoni u Ligi šampiona, a Atalanta će imati šanse da i sljedeće sezone ostane u ovom takmičenju.

U narednom kolu Atalanta dočekaće na svom terenu ekipu Midtjilanda, dok će Liverpul ugostiti Ajaks na “Enfildu“.

Sastavi:

Liverpul: Alison, Cimikas (Robertson od 61. min.), Matip (Minamino od 85. min.), Vilijams N., Vilijams R., Džouns, Vijanaldum (Fabinjo od 61. min.), Milner, Salah (Firmino od 61. min.), Mane, Origi (Žota od 61. min.).

Atalanta: Golimi, Romero, Đimsiti, Toloi, Gosens (Mohika od 75. min.), Haterbur, Freuler, Pesina (Mirančuk od 85. min.), De Ron, Gomez, Iličić (Zapata od 70. min.).