U okviru 19. kola Primere, Atletiko Madrid je kao gost savladao Eibar sa 2:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga, u 11. minutu je uslijedio šok za “Jorgandžije”.

Šime Vrsaljko je neoprezno reagovao u svom šesnaestercu i glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Iznenađujuća činjenica je bila ta što je odgovornost preuzeo ni manje ni više nego Marko Dmitrović, golman domaćina, koji je rutinski savladao Jana Oblaka i tako doveo svoj tim u vođstvo.

Madriđani su zaigrali nešto odlučnije u nastavku, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja sve do 40. minuta, kada je Luis Suarez iskoristio grešku odbrane i pogodio za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo značajnijih dešavanja i ovim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Gosti su preuzeli posjed lopte od samog početka drugog poluvremena, ali i Eibar je imao svoje šanse da dođe do vođstva. Kako je vrijeme odmicalo, činilo se da je tim iz glavnog grada Španije nemoćan, ali do drugog pogotka su ipak uspjeli stići u samom finišu.

U 89. minutu, Suarez je sjajno istrčao prema naprijed i ušao u kazneni prostor, a tu ga je oborio Anaic Arbilja, što je po mišljenju sudije bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Urugvajski napadač je uzeo loptu u svoje ruke i uspio je savladati protivničkog čuvara mreže za 2:1.

Nastavak nije donio promjenu rezultata i ovo je ostao konačan ishod utakmice.

U narednom kolu, Atletiko na svom terenu dočekuje Valensiju, a Eibar će gostovati protiv Selte.