Atletik poražen u Bilbau od večeras odlične Selte

Čast da otvore 12. kolo španske Primere pripala je ekipama Atletika iz Bilbaa i Selti iz Viga. Uspjeli su gosti da naprave iznenađenje i slave na “San mamesu” rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme totalno bezidejno i bez mnogo zanimljivosti za gledaoce kraj malih ekrana. Kod gostiju se najviše isticao Nolito, ali izgleda da je njegov tim spavao dok je on pokušavao dovesti “Kelte” u prednost. Mikel Vesga iz redova domaćih je takođe pokušavao nešto više da uradi, ali očigledno je bilo da su i njegovi saigrači bili uspavani u prvom dijelu. Rezultat poslije prvih 45 minuta je bio 0:0.

Prva prva prilika u nastavku i prednost za goste iz Viga. Tokom 61. minuta Santi Mina je prenio loptu glavom, a dočekao ju je Hugo Malo koji je takođe glavom uputio udarac i zabioloptu u mrežu domaćina za prednost od 1:0.

Pokušavao je Atletik da dođe do izjednačenja, pokušavali su najbolje što su mogli, ali to jednostavno nije bilo dovoljno. Na scenu u 79. minutu je stupio Ijago Aspas koji majstorski šalje loptu pokraj golmana, te donosi prednost Selti od 2:0.

Do posljednjeg sudijskog zvižduka su gosti lagano odigrali i priveli meč sigurnom kraju. Selta je upisala nove bodove, a rezultat je na kraju bio 2:0 za goste iz Viga.

Atletik Bilbao u idućem kolu ide na gostovanje ekipi Valensije, a Selta će potražiti nova tri boda na svom terenu protiv Kadiza.