Atletiko u svom stilu do sva tri boda u derbiju (VIDEO)

U okviru zaostalog kola Primere, Atletiko Madrid je na svom terenu savladao Sevilju sa 2:0.

“Jorgandžije” su visokim presingom pokušavali osujetiti protivnike u iznošenju lopte na samom startu, no to im nije uspjelo. Sevilja je uspjela dobro kreirati napade na početku, a prvu priliku su imali već u drugom minutu. Susov udarac iz peterca je bio izblokiran, a nakon kornera je u dobroj situaciji bio Ivan Rakitić, no Jan Oblak je bio na pravom mjestu i uspio je sačuvati svoju mrežu.

Uslijedio je period bez većih uzbuđenja, vodila se borba na sredini terena, a ni jedni ni drugi nisu uspjeli doći do željenih situacija koje bi vodile ka pogotku.

Ipak, u 17. minutu, pomalo iznenada, Madriđani su poveli. Gosti nisu uspjeli prebaciti loptu na protivničku polovinu, Tomas Lemar je pronašao Kirana Tripijea, a on je sa desne strane proigrao Anhela Koreu, koji je lijevom nogom iz okreta savladao Bona.

Izabranici Đulena Lopetegija su veoma brzo mogli do izjednačenja. U 22. minutu, Oblak je izašao sa gola i intervenisao nakon pasa Rakitića, a lopta se odbila do Markosa Akunje, koji ju sa desetak metara nije uspio poslati u praznu mrežu. Luis Suarez je nedugo zatim bio u prilici da udvostruči vođstvo svog tima, ali Bono je ovog puta bio na visini zadatka.

Andalužani su imali posjed i blagu terensku inicijativu, no i dalje nisu uspijevali biti konkretni. Tim iz glavnog grada Španije se sve više orijentisao na kontranapade i postepeno smirivanje igre, tako da do kraja prvog dijela više nije bilo pretjeranih uzbuđenja i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

RTX8LYBG

Sevilja je u drugo poluvrijeme krenula odlučno i do zgoditka su mogli stići već u 47. minutu, ali Oblak je sjajno odbranio pokušaj Jusefa En Nesirija.

Gosti su se sve više približavali protivničkom golu, postepeno su pleli mrežu oko kaznenog prostora Atletika, ali dobri završni pasovi i precizni šutevi su izostali. Polovina ekipe koju sa klupe predvodi Dijego Simeone je bila poprište svih dešavanja u nastavku utakmice, ali napadi Lopetegijevog tima nisu bili dovoljno konkretni, a prekidi nisu donosili nikakvu opasnost.

Po stanju na terenu, činilo se da bi se moglo ući u neizvjesnu završnicu, no to se nije dogodilo.

U 76. minutu, nakon akcije koja je započeta iz auta, lopta je stigla do Markosa Ljorentea, koji je probio po desnoj strani i pronašao Saula, a dvadesetšestogodišnji vezni igrač je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca natjerao Bona da po drugi put na meču vadi loptu iz svoje mreže.

Sevilja je nastavila sa napadima, ali ništa se nije promijenilo. U 82. minutu, En Nesiri je upropastio dobru priliku iz blizine, a nešto kasnije je Rakitić iz kornera glavom pogodio stativu i to je bilo sve od nešto većih uzbuđenja do kraja.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, na semaforu je stajalo 2:0 za “Crveno-bijele”. U narednom kolu, večerašnji pobjednik će gostovati protiv Eibara, a Lopetegijev tim ide na megdan Alavesu.