Danas je odigran prvi dan glavnog žrijeba ATP turnira u Antaliji, a jedini predstavnik iz regiona koji se danas našao na terenu Miomir Kecmanović poražen je od Stefana Travalje.

Kecmanović je odlično otvorio susret i u prvom setu dozvolio protivniku samo jedan gem i riješio ga u svoju korist za 27 minuta (6:1). Ipak, u drugom setu Travalja je iskoristio brejk priliku pri rezultatu 5:4 i produžio susret na treći odlučujući set.

U njemu je Italijan u potpunosti nadigrao srpskog tenisera i pobijedio ga rezultatom 6:0. On će u drugom kolu igrati protiv Emila Rusuvuorija koji je danas savladao Jiržija Veselog.

Rusuvuori je u dva seta bio bolji od češkog tenisera rezultatom 6:3, 7:6 (7:4).

Nikoloz Basilašvili savladao je u tri seta Andreu Andraboldija rezultatom 4:6, 7:5, 6:1. On je izgubio prvi set nakon velike borbe i tri propuštene brejk prilike da izjednači na 5:5. U drugom je Italijan ponovo servirao za set i meč, ali je tada Basilašvili uspio da izjednači i u nastavku dođe i do poravnanja u setovima. U trećem setu sa dva brejka na početku Basilašvili je napravio veliku razliku i stigao do pobjede i plasmana u šesnaestinu finala.

Tamo će ga čekati Altuk Čelibilek koji je u svojoj zemlji bio bolji od Poljaka Kaspera Žuga sa 2:0 u setovima. On je u prvom setu spasio dvije set lopte protivnika i u taj-brejku stigao do prednosti od 1:0 u setovima. U drugom je ponovo bilo dosta neizvjesno, i ponovo je turski teniser pred sam kraj prelomio u svoju koristi i slavio 7:5.

Još jedan učesnik šesnaestine finala je Aleksandar Bublik koji je bez većih problema pobijedio Salvatorea Karusa sa 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Njegov protivnik tamo biće David Gofan koji je izbjegao senzaciju i nakon izgubljenog prvog seta, a potom i pet meč lopti u drugom pri rezultatu 5:4 za Francuza, ipak savladao Pjer-Ig Erbera rezultatom 2:1 (3:6, 7:5, 6:0).