Danas je odigrana osmina finala ATP turnira u Sofiji. Za polufinale boriće se Salvatore Karuso, Rišar Gaske, Džon Milman, Adrijan Manarino, Aleks de Minaur i Janik Siner.

Salvatore Karuso napravio je najveće iznenađenje u ovoj fazi turnira i izbacio Feliksa Ože-Alijasima sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4). Imao je Francuz u šestom gemu priliku da oduzme servis protivniku i dođe do prednosti, ali je prokockao svoju priliku. Ubrzo nakon toga, Karuso je kaznio Ože-Alijasima i napravio jedini brejk u prvom setu kojeg je realizovao u svoju korist sa 6:4. Slična situacija desila se i u drugom setu kada 21. teniser svijeta sada u petom gemu nije iskoristio čak pet brejk šansi, i u sljedećem gemu izgubio svoj servis. Do kraja je Karuso lagano osvajao svoje servis gemove i i drugi set osvojio istim rezultatom.

Italijanski teniser u polufinalu će igrati protiv Rišara Gaskea koji je u osmini finala pobijedio Jonasa Forejteka sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

Francuz je napravio jedan brejk u prvom setu i njega održavao do samog kraja. Mogao je prvi set i ranije uzeti u svoju korist, ali je propustio četiri set lopte na servis mladog Čeha. Ipak, u sljedećem gemu odservrao je za set i osvojio ga rezultatom 6:4. U drugom setu bez ikakvih problema sa dva oduzeta servisa protivnika Gaske je potvrdio ulogu favorita i trijumfovao sa 6:4, 6:2.