U današnjim mečevima šesnaestine finala Australijan opena, osim Danila Medvedeva, plasman u narednu rundu ostvarili su Stefanos Cicipas, Andrej Rubljov, Mekenzi Mekdonald i Kasper Rud.

Stefanos Cicipas nije imao nikakvih problema u duelu sa Mikaelom Imerom, pošto je grčki teniser u tri seta i za nešto više od sat i po vremena završio posao. Jedini otpor Šveđanin je pružio u prvom setu kada je bilo 6:4, a naredna dva Cicipas je dobio 6:1, 6:1.

U osmini finala Cicipas će igrati protiv pobjednika duela Karen Hačanov i Mateo Beretini.

Tri seta bila su potrebna i Andreju Rubljovu protiv Felisijana Lopeza. Kao i Imer, Španac je otpor pružio samo u prvom setu kada nije iskoristio jedine dvije brejk prilike. Taj dio igre Rubljov je slavio rezultatom 7:5. U drugom setu ruski teniser je dva puta oduzeo servis protivniku za ubjedljivih 6:2, a u posljednjem jednom što je bilo dovoljno za 6:3.

U osmini finala Rubljov će igrati protiv Kaspera Ruda koji je takođe danas savladao Radua Albota.

Norvežanin je u svoj duel krenuo “silno” i osvojio prvi set 6:1. Nakon toga Albot je odgovorio na pravi način i pobjedom 7:5 u drugom setu izjednačio rezultat po setovima. Ipak, Rud je u trećemm i četvrtom setu zaigrao sigurnije i sa 6:4 u oba seta plasirao se u osminu finala.

Još jedan putnik u osminu finala danas je bio i 192. teniser svijeta Mekenzi Mekdonald.

On je u tri seta rezultatom 7:6(7), 6:1, 6:4 napravio novo iznenađenje i izbacio Džordža Herisa. Amerikanac će u osmini finala igrati protiv Danila Medvedeva.