Avramović ponovo postao heroj Partizana u derbiju

Košarkaši Partizana trijumfovali su u petom kolu ABA lige protiv Crvene zvezde Meridianbet sa 98:87.

Samo par dana nakon derbija u Evroligi, sada su se ova dva tima srela u ABA ligi. Džoel Bolomboj je sjajno ušao u duel i pomogao je svojoj ekipi da ode na 11:4. Odmah je Željko Obradović tražio tajm-aut i Partizan je trojkom Danila Anđušića izjednačio na 11:11.

Na to su trojkama odgovorili Miloš Teodosić i Rokas Geidraitis i odveli su svoj tim na 21:11, da bi prva četvrtina završila rezultatom 25:17. Partizan je bolje otvorio drugi period i trojkom Frenka Kaminskog je poveo sa 27:26. Zatim su se ekipe kratko smjenjivale u vođstvu, ali je druga četvrtine potpuno pripala domaćinu.

Pi Džej Dožer i Aleksa Avramović su bili veoma raspoloženi i zahvaljujući njima Partizan je na kraju prvog poluvremena vodio sa 47:36. Trojkom Alekse Avramovića domaćin je poveo sa 56:39 i djelovalo je da ima potpunu kontrolu nad utakmicom. Crvena zvezda Meridianbet je imala problema u napadu, dok je Partizana dobro služio šut za tri i tako su se odvojili na 66:47.

Ipak u drugoj polovini te četvrtine Šabaz Nejpir je preuzeo odgovornost na sebe i uspio je da primakne trojkom Zvezdu na 68:56. Kasnije je Miloš Teodosić smanjio na 70:63, a u posljednju četvrtinu se ušlo s rezultatom 72:63.  Dejan Davidovac je trojkom smanjio na 76:69, pa je Jago Santos pogodio trojku za 80:73, ali je Frenk Kaminski održavao vođstvo svog tima 83:76.

Imala je Zvezda napad na 85:78, ali je tada Avramović dvaput ukrao loptu i odveo svoj tim na 89:78. Pokušala je Crvena zvezda Meridianbet da priđe i Nejpir ih je primakao na 91:83, ali je Zek Ledej odgovorio trojkom za 94:83. Na kraju je Partizan upisao pobjedu od 98:87.

Najefikasniji na meču bio je Šabaz Nejpir sa 23 poena, na drugoj strani Frenk Kaminski je imao 22 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda Meridianbet dočekuje Budućnost, a Partizan gostuje Splitu.