U okviru četvrtog kola Lige Evrope, AZ Alkmar i Real Sosijedad su odigrali bez golova.

Poslije početnog ispitivanja snaga, Real Sosijedad je preuzeo posjed lopte, ali nisu uspjeli stvarati izgledne prilike, sve do 25. minuta, kada je Adnan Januzaj primio centaršut u šesnaestercu, ali je šutirao visoko preko gola.

Gosti su pokušavali preko ubačaja sa obje strane, ali odbrana AZ Alkmara je uspješno otklanjala sve opasnosti pred svojim golom.

Teup Kopmajners je u 31. minutu bio u dobroj prilici da donese vođstvo holandskom predstavniku, no Alehandro Remiro je iz situacije jedan na jedan izašao kao pobjednik i sačuvao svoju mrežu. Pet minuta kasnije, Kalvin Stengs je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali bio je nedovoljno precizan.

To je bilo sve od prvog poluvremena i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Drugih 45 minuta je započelo kao i prvi period igre. Ni jedni ni drugi nisu bili konkretni, a prvu priliku je imao AZ. Jesper Karlson je šutirao sa lijeve strane šesnaesterca u 58. minutu, međutim udarac mu je bio izblokiran i uslijedio je korner. Iz njega se izrodila nova opasnost pred golom gostiju, Dani de Vit je dobro skočio i šutirao glavom, ali Alehandro Remiro je spriječio da lopta završi iza njegovih leđa. U nastavku, Kopmajners je sa oko 25 metara uputio pravu “bombu” prema golu kluba iz San Sebastijana, ali lopta je odsjela na prečki.

Utakmica se nastavila, a ekipe su igrale nedovoljno povezano i nije bilo prilika sve do 81. minuta, kada je Roberto Lopez dobro šutirao iz slobodnog udarca za Real Sosijedad, no Marko Bizo je to uspio odbraniti.

U 88. minutu, Zakarija Abuklal je pokušao glavom sa desetak metara, ali Remirova mreža je ostala netaknuta.

To je bilo sve od ove utakmice, nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 0:0.

U narednom kolu, AZ će dočekati Napoli, a Real Sosijedad će, takođe na svom terenu, igrati protiv Rijeke.

AZ Alkmar: Bizo, Svenson, Čatzidijakos, Martins Indi, Vijndal, Midstjo, De Vit, Kopmajners, Stengs, Gudmundson (od 71. Boadu), Karlson (od 71. Abuklal)

Real Sosijedad: Remiro, Zaldua, Elustondo, Le Normand, Monreal, Portu (od 82. Muguruza), Zubimendi, Merino, Januzaj (od 73. Lopez), Isak (od 73. Vilijan Hoze), Oarzabal (od 86. Merkelanc)