Bahčešehir ponizio Veneciju, Huventud ostvario trijumf protiv Uniksa

U sklopu 10. kola Evrokupa danas su odigrana ukupno četiri meča, a osim trijumfa Burga nad beogradskim Partizanom pobjede su ostvarili Bahčešehir, Huventud i Metropolitan.

Venecija je na gostovanju turskom Bahčešehiru bila ravnopravan protivnik samo u uvodnih deset minuta utakmice, a potom se njihova igra u potpunosti raspala o čemu govori i konačan rezultat 108:74. Najveću prednost domaći košarkaši imali su sredinom posljednjeg kvartala (plus 35), a najzaslužniji za šutersku rapsodiju turskog tima bio je Džamal Džons koji je postigao 26 poena, dok je Erin Grin trijumfu pridodao 21 poen i šest asistencija.

Poprilično izjednačen duel odigrali su Metropolitan i Breša u kojem su kao pobjednici na kraju izašli košarkaši francuskog kluba rezultatom 86:81. Parižani su vodili od samog početka, pa sve do starta posljednje četvrtine kada je na dvije minute prednost bila u rukama Breše, ali Asem Marei i Arči Gudvin nisu dopustili poraz svom timu, te su ostvarili sedmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja. Egipatski košarkaš bio je zaslužan za 21 poen svog tima, dok je Gudvin brojao do 19. U poraženom sastavu Ti Džej Klajn ubacio je 26 poena, ali to nije bilo dovoljno za italijanskii sastav.

Huventud je rutinski savladao Uniks rezultatom 84:77 ne dopustivši im priliku ni da povedu osim u prvoj četvrtini, a fantastični Nenad Dimitrijević ubacio je 23 poena za španski tim. Šabijer Lopez Arostegi uz 17 poena uhvatio je devet skokova, dok je u ekipi Uniksa Džon Holand bio zaslužan za 20 poena. Tim iz Španije sedmim trijumfom u takmičenju zacementirao je prvu poziciju grupe A.