Bajern bolji od Salcburga, Atletiko Madrid i Lokomotiva bez golova

U okviru četvrtog kola Lige šampiona, Bajern Minhen je kod kuće savladao Salcburg rezultatom 3:1, a Atletiko Madrid i Lokomotiva Moskva su odigrali neriješeno, 0:0.

Prvu priliku na utakmici su imali Bavarci u desetom minutu, ali Serž Gnabri nije bio dovoljno precizan sa vrha šesnaesterca.

Pet minuta kasnije, Mergim Beriša je bio u situaciji jedan na jedan sa Manuelom Nojerom, a čuvar mreže Bajerna je iz ovog duela izašao kao pobjednik, a nedugo zatim je zaustavio i pokušaj Enoka Mvepua. U 36. minutu, Dominik Soboslaj je promašio zicer, sa pet metara je loptu poslao preko gola.

Kazna je uslijedila sedam minuta kasnije. Cican Stanković je uspio odbraniti šut Tomasa Milera sa dvadesetak metara, ali lopta se odbila do Roberta Levandovskog koji ju je pospremio u praznu mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena, nije bilo većih uzbuđenja ni promjene rezultata.

Poslije sedam minuta igre u nastavku, izabranici Hansija Flika su udvostručili vođstvo. Kingsli Koman je šutirao s vrha kaznenog prostora nakon sjajnog driblinga, a lopta je pogodila protivničkog igrača i promijenila pravac, što je zbunilo Stankovića koji je ostao nemoćan.

U 66. minutu, Mark Roka je dobio drugi žuti karton i bio je isključen iz igre, pa su domaćini nastavili susret sa igračem manje, ali to im nije smetalo da dođu do novog gola. Samo dva minuta kasnije, Liroj Sane je iskoristio odličan centaršut Komana i golman gostiju je bio savladan treći put na utakmici.

Salcburg je uspio ublažiti poraz u 73. minutu preko Beriše. Konačan rezultat je glasio 3:1 za klub iz Minhena.

U narednom kolu, Bajern će igrati protiv Atletika u gostima, a Salcburg će u Moskvu na megdan Lokomotivi.

Atletiko Madrid je uputio čak 21 udarac na gol moskovske Lokomotive, a sedam ih je išlo u okvir gola. Ipak, mreže su mirovale, nije bilo pobjednika.

Već u prvih desetak minuta, “Jorgandžije” su mogle do prednosti, ali Žoao Feliks, Janik Karasko i Anhel Korea nisu bili dovoljno precizni.

U 66. minutu, Koke je pogodio mrežu Lokomotive, ali to je učinio iz nedozvoljene pozicije i rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen.