Photo by Philippe Ruiz/Xinhua/Starsport

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su na gostovanju ekipu Šalkea sa 4:0 u okviru 18. kola njemačke Bundeslige.

Kako se i očekivalo, meč je i završio pobjedom ekipe iz Minhena. Šalke iz utakmice u utakmicu tone sve dublje, praktično su jednom nogom u Cvjati i samo čudo može da izvadi iz ovih problema. Prvu šansu na meču propustio je Robert Levandovski kada je njegov šut glavom u sedmom minutu otišao malo iznad prečke.

Uslijedila je dobra prilika za domaći tim, kada je sa nekoliko metara šutirao Mark Ut, no Manuel Nojer je sjajno reagovao i spriječio igrače svog bivšeg kluba da dođu do vođstva. Ipak do prednost je došao Bajern Minhen u 33. minutu poslije centaršuta Džošue Kimiha, Tomas Miler je ostao sam na pet metara i glavom matirao Ralfa Fahrmana.

Na poluvrijeme se otišlo sa tim rezultatom, a veoma brzo čim se krenulo u nastavku po još jednom parametru Levandovski je ušao u istoriju Bundeslige. Nakon asistencije Kimiha u 54. minutu, predriblao je svog čuvara i postao prvi igrač koji se na osam uzastopnih gostovanja upisao u listu strijelaca. Takođe ovaj gol će pamtiti po tome što mu je 500. u karijeri.

Nisu se igrači Šalkea predavali i već par minuta kasnije Suat Serdar je sa dvadeset metara šutirao pored stative, baš kao i Alesandro Šopf u 73. minut. On se oslobodio svog čuvara i sa vrha šesnaesterca šutirao veoma blizu gola Nojera. Prosto je nevjerovatno kako Leon Gorecka nije postigao treći gol za svoj tim u 80. minutu, kada je loptu izblokirao jedan od domaćih igrača i ona je prošla paralelno sa gol linijom.

Kasnije je zaprijetio i Džamal Musiala sa deset metara, no golman Šalkea je dobro reagovao. Kimih je upisao treću asistenciju u 88. minutu kada je najviši u skoku u šesnaestercu bio Miler i tako po drugi put savladao protivničkog golmana. Već u sljedećem napadu David Alaba je sa nekih 25 metara šutirao i postavio konačnih 4:0.

U narednom kolu Bajern Minhen dočekuje Hofenhajm, dok Šalke gostuje Verderu.