, Bajern Minhen šampion Evrope

Bajern iz Minhena je šesti put u svojoj istoriji postao šampion Evrope. Fudbaleri Bajerna novi su osvajači Lige šampiona nakon što su večeras u finalu u Lisabonu savladali PSŽ sa 1:0.

Iako se očekivala neizvjesna utakmica, prvo poluvrijeme prošlo sa nekoliko sjajnih prilika s obije strane, isticali su se Robert Levandovski sa jedne i Anhel Di Maria, Nejmar i Kilijan Mbape s druge strane. Mladi Francuz je pogodio stranu, a svoje veče su imali golmani Manuel Nojer i Kejlor Navas.

U drugom poluvremenu je ritam opao, a ključni momenat se dogodio u 61-oj minuti kada Džošua Kimih ubacuje do Kingslija Komana koji glavom loptu šalje u suprotni ugao golmana Navasa.

Nije imao rješenja francuski šampion za visoki presing „Bavaraca“. U posljednjim minutama pokušali su Čupo Moting i Mbape, ali je Nojer danas bio nesavladiv.

Bajern Minhen je zaključio sezonu „tripletom“, dok se večerašnjom pobjedom izjednačio sa Liverpulom po broju osvojenih „ušatih“ pehara. PSŽ će morati čekati novu priliku za svoju prvu titulu.