Bajern je na svom stadion deklasirao i “natrpao” golovima Salzburg u okviru drugog meča osmine finala Lige šampiona, a krajnji rezultat ovog meča je glasio 7:1.

Veoma brzo je Bajern došao do gola jer je u 12. minutu sa bijele tačke bio precizan ko drugi nego Robert Levandovski, koji je iskoristio penal dosuđen nakon oštrog starta Maksimilijana Vobera.

Voberu nije bilo dovoljno što je napravio jedan penal jer je to ponovo uradio samo nekoliko minuta kasnije, a odgovornost je opet preuzeo Levandovski te je u 21. minutu povećao rezultat na 2:0.

Poslije ovog gola se igra Salzburga apsolutno raspala i Bajern je to znalački iskoristila postizanjem trećeg gola u 23. minuti susreta, a naravno ubitačni Poljak Levandovski je ponovo bio precizan.

Konačnih 4:0 u prvom poluvremenu je postavio Serž Gnabri, koji je do svog gola došao poslije asistencije Kingslija Komana.

Nije puno čekao Bajern da postigne i peti gol na meču. Ovog puta je strijelac bio Tomas Miler koji se odlično okrenuo na 16 metara od gola, i poslije odličnog šuta matirao golmana protivničke ekipe.

Igrao je Bajern sigurno, ali je njihova odbrana ipak malo popustila u 70. minuti što su iskorstili fudbaleri Salzburga koji su postigli gol utjehe preko Maurisa Kjergarda.

Gol Salzburga kao da je naljutio Bavarce, koji su ponovo preuzeli potpunu kontrolu nad susretom te su golom Milera u 82. minutu došli do “šestice”.

Nije im bilo dosta šest golova koje su postigli svom naizgled nemoćnom protivniku, te su nakon samo par minuta od Milerovog drugog gola rezultat povećali na konačnih 7:1 preko Liroja Sanea.

Ovom pobjedom je Bajern obezbijedio novo četvrtfinale Lige šampiona sa kumulativnim rezultatom od 8:2 u dvomeču sa Salzburgom.