Bajern slomio otpor sjajne Lokomotive u Moskvi (VIDEO)

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su u Moskvi ekipu Lokomotive sa 2:1 u drugom kolu grupe A Lige šampiona.

Pružio je tim Marka Nikolića dobar otpor gostima, ali su Nijemci ipak iskusnom igrom stigli do druge pobjede u Ligi šampiona. Lokomotiva je propustila veliku priliku u trećem minutu, jer je Fedor Smolov sa deset metara šutirao direktno u Manuela Nojera. Kazna je stigla već u 13. minutu kada je Korentin Toliso prebacio na Benjamina Pavara, a ovaj je sjajno asistirao Leonu Gorecki koji pogađa za 1:0.

U 24. minutu Bavarci su odigrali identičnu akciju, Toliso do Pavara, on do Kingsli Komana koji pogađa stativu. Gosti su stalno probijali protivničku odbranu prebacivanjem lopte na desnu stranu, a novi pokušaj imao je Tomas Miler. Pavar je u 40. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca direktno u Giljermea

Na startu drugog poluvremena Smolov je ponovo imao šansu, ali je opet Nojer bio na mjestu. Nastavili su fudbaleri Bajern Minhena da napadaju, a Slobodan Rajković je spriječio Džošuu Kimiha da u 57. minutu poveća na 2:0. Serž Gnabri je ubacio u peterac, Kimih je šutirao, no Rajković je fenomenalno reagovao i izblokirao pokušaj protivničkog igrača.

Domaći tim imao je kontranapad u 61. minutu, tačnije Ze Luis koji je išao sam prema Nojeru, ali ga je David Alaba stigao i izblokirao. U 64. minutu Levandovski je krenuo ka golu, a Danil Kulikov ga je srušio i sudija Ištvan Kovač je pokazao na bijelu tačku. Ipak poslije konsultacije sa kolegama u VAR sobi poništio je tu odluku i igra je nastavljena. Ze Luis je protrčao po desnoj strani i u idealnom trenutku proigrao Antona Mirančuka koji pogađa za 1:1 u 70. minutu.

Ponovo je Ze Luis mogao asistirati kada su on i Rifat Zamaletdinov trčali u kontranapad, ali je napadač sa Zelenortskih ostrva ovog puta bio sebičan i šutirao je preko gola. Kako to obično bude kazna veoma brzo uslijedi, a nju je izvršio Kimih golom sa nekih dvadeset metara.

Pokušavali su igrači ruske ekipe da dođu do izjednačenja, ali to je protiv šampiona Evrope i Njemačke veoma teško. Posljednju šansu propustio je Gregož Krišovijak kada je lopta prošla pored desne stative.

U narednom kolu Bajern Minhen gostuje Salzburgu, dok Lokomotiva dočekuje Atletiko Madrid.