Bajern trijumfalno kroz Svjetsko klupsko prvenstvo (VIDEO)

Bajern Minhnen je pobijedio Tigres u finalu Svjetskog klupskog prvenstva rezultatom 1:0 i tako stigao do svoje četvrte titule u ovom takmičenju.

Bavarci su opravdano bili veliki favoriti u ovom finalu protiv meksičke ekipe, koja je pružila više nego dostojan otpor. Ipak, mreža Tigresa se prvi put zatresla u 18. minuti.

Džošua Kimih je šutirao snažno izvan kaznenog prostora i postigao pogodak, koji nakon dugog pregledanja VAR-a nije priznat, jer je Robert Levandovski bio iza leđa odbrane kada je lopta prošla pokraj njega. Iako nije imao dodira, Poljak je prema mišljenju sudije i novim pravilima omeo golmana, te je na semaforu ostalo 0:0.

Mogao je Bajern lako do prednosti i u 34. minuti, međutim tada je udarac Leroja Sanea pogodio okvir gola Tigresa, koji je uspio sačuvati svoju mrežu u prvih 45 minuta.

Prvu priliku u drugom poluvremenu ponovo je imao evropski predstavnik. U 50. minuti Tigresu je zaprijetio Serž Gnabri, ali je njegov šut završio iznad gola Nahuela Guzmana.

Nakon sat vremena igre, Bajern je drugi put na ovom meču postigao pogodak. Kimih je uputio centaršut ka Levandovskom, Guzman dobro intervenisao, ali se lopta odbila samo do Benjamina Pavara koji ju je lagano proslijedio u nebranjen gol.

Nastavio je šampion Njemačke sa napadima i nakon prvog gola i imao dobru priliku u 81. minuti. Korentin Toliso je bio u prvom planu, no ponovo Bavarci nisu imali sreće i ponovo je okvir gola spasio Tigres. Isti fudbaler zaprijetio je i u 90. minuti, međutim tada je šutirao preko gola.

Bajernu je ovo četvrti pehar svjetskog prvaka. Prvi put osvojili su 1961. godine, potom 2001., da bi prije ovosezonskog bili najbolji 2013. godine.