, Bajern u finalu Lige šampiona

Fudbaleri Bajerna su se po 11. put u svojoj istoriji plasirali u finale Lige šampiona. U reprizi polufinala iz sezone 2009/10, “Bavarci” su večeras na stadionu “Žoze Alvalade” u Lisabonu savladali Lion sa 3:0.

Lion je krenuo “lavovski” u susret i već na početku Depaj izlazi “oči u oči” sa Nojerom, zaobilazi ga i šutira pored gola. Situacija koja je navijače Srbije podsjetila na promašaj Miloša Krasića na Svjetskom prvenstvu 2010. protiv Australije. U 17. minuti još veća prilika za Lion, ali Ekambi pogađa stativu. Kazna stiže minut kasnije, majstorija Gnabrija, dva driblinga i šut sa vrha kaznenog prostora za 1:0. Isti igrač je 15 minuta poslije pokupio odbijanac, nakon promašaja Levandovskog za svoj deveti gol u devet utakmica ove sezone u Ligi šampiona.

U drugom poluvremenu sedmostruki šampion Francuske pokušao je nekoliko puta da ugrozi gol Nojera, ali je nedostajalo sigurnosti u završnici akcija. Bajern je do kraja postigao još jedan gol preko Levandovskog za konačnih 3:0. Lion je ponovo “stao” u polufinalu, a njihovom porazu se najviše obradovao Ajaks, koji se plasirao direktno u sljedeće izdanje najkvalitetnijeg evropskog takmičenja. Takođe, ovaj rezultat “ide na ruku” Olimpijakosu i Slaviji iz Praga koji će umjesto u trećem kolu, igrati u plej-ofu Lige šampiona. Lion je sezonu završio na sedmom mjestu u Francuskoj zbog čega naredne sezone neće igrati u evropskim takmičenjima.

U nedjelju u 21 čas na stadionu “La Luž” finalnu utakmicu Lige šampiona za sezonu 2019/20, igraće Bajern i PSŽ.