Trener košarkaš Igokee Dragan Bajić rekao je nakon pobjede nad Splitom od 87:68 da su u prvom poluvremenu bili na visokom nivou u odbrani, te da su pametno uspjeli da privedu utakmicu kraju.

On je kazao da radi sa divnim i poštenim momcima koji u svakom meču ostavljaju srce na parketu.

Čestitam mojim momcima na još jednoj zasluženoj pobjedi, a ekipi Splita i kolegi Skelinu želim puno sreće u nastavku ABA lige. Što se tiče same utakmice mislim da smo u prvom poluvremenu odbrambeno bili na visokom nivou pogotovu druga četvrtina. Napad je bio dosta efikasan. Ono što sam zahtijevao od svojih momaka da kroz jednu čvrstu i agresivnu odbranu dođemo do što više laganih poena iz kontranapada. Drugo poluvrijeme Split je odigrao malo zrelije i pametnije, kažnjavao je neke naše greške, a mi u napadu nismo imali prava rješenja, jer smo se oslonili na šut koji nije bio na nivou prvog poluvremena. Međutim opet smo uspjeli da pametnom igrom utakmicu privedemo kraju, kažnjavali na pravi način ekipu Splita” – izjavio je Bajić i dodao:

Ono što se malo osjetilo na kraju bio je pad koncentracije gdje smo napravili nekoliko grešaka, smatram da je to i plod umora i energetske potrošnje u prethodnom periodu. Međutim opet sam uspio motivisati ekipu, jer ova nam je utakmica bila bitan, kao i svaka sljedeća. Mi moramo da idemo na pobjedu i od igrača sam večeras dobio najbolji odgovor. Na kraju ne znam šta da kažem, mi smo nakon 17. kola ABA lige na diobi prvog mjesta, a to je stvarno velika stvar. Radim sa jednim divnim i poštenim momcima koji u svakoj utakmici ostavljaju srce na parketu i nadam se da ćemo u narednom periodu igrati ovako dobro“.

Igokea će u narednom kolu gostovati ekipi Partizana.