, Baksi blizu metle, Harden bolji od Džejmsa (VIDEO)

Košarkaši Majami Hita savladali su ekipu Milvoki Baksa 115:100 i tako poveli sa 3:0 u seriji, dok su Hjuston Roketsi trijumfovali u prvom meču protiv Los Anđeles Lejkersa sa 112:97.

Tokom većeg dijela meča Baksi su imali prednost, a pred kraj treće četvrtine vodili su i sa 14 razlike (87:73). Ipak u zadnjoj četvrtini na terenu je postojao samo jedan tim predvođen Džimijem Batlerom. Hit je u posljednjoj četvrtini postigao 40 poena, a protivniku su dopustili samo 13, što je bilo dovoljno za potpuni preokret i trijumf od 115:100.

Najefikasniji na meču bio Batler sa 30 poena, uz sedam skokova i šest asistencija, pratili su ga Bem Adebajo sa 20 poena i 16 skokova, Krauder sa 17 poena i Goran Dragić sa 15, dok je na drugoj strani Janis Adetokunbo postigao je 21 poen uz 16 skokova i devet asistencija, Bruk Lopez je imao 22, Kris Midlton 18, a Džordž Hil 13 poena.

Kada su raspoloženi Džejms Harden, Rasel Vestbruk i njima se priključi Erik Gordon, Hjuston Roketsi su na veoma dobrom putu da trijumfuju i to su sinoć uradili protiv Los Anđeles Lejkersa u prvom polufinalnom meču Zapadne konferencije. Lejkersi su vodili samo tokom prvih par minuta, nakon čega Hjuston preuzima vođstvo i ne ispušta ga do samog kraja, iako razlika do četvrte četvrtine nije bila veća od osam poena. Sa sjajnom odbranom i raspoloženim napadom Roketsi su pred kraj povećali prednost na +19 (101:82), da bi Džejms i ekipa uspjeli samo da ublaže poraz za konačnih 112:97.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Džejms Harden sa 36 poena, od toga 25 u prvom poluvremenu, Vestbruk je imao 24, devet skokova i šest asistencija, a Gordon 23 poena. Lejkerse su predvodili Entoni Dejvis sa 25 poena i 14 skokova, odnosno Lebron sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija.