Photo by Jonathan Daniel/Getty Images
, Baksi i Lejkersi izjednačili, Hit i Roketsi poveli 2-0

Milvoki Baksi i Los Anđeles Lejkersi su popravili loš start plej-ofa ubjedljivim pobjedama u drugim utakmicama serije, dok su Hjuston Roketsi i Majami Hit uvećali svoje vođstvo na 2-0.

Lejkersi su u drugom susretu deklasirali Blejzerse rezultatom 111:88, a pitanje pobjednika se nije postavljalo niti jednog trenutka. Sredinom druge četvrtine, Lebron Džejms i drugovi su stigli do dvocifrene prednosti, a do kraja meča razlika je uglavnom samo išla uzlaznom putanjom do maksimalnih +33 (93:60) u jednom trenutku.

Najefikasniji u pobjedi “Jezeraša” je bio Entoni Dejvis sa 31 poenom, a tome je dodao i 11 skokova.

Na sličan način kao Lejkersi, Milvoki Baksi su trijumfovali protiv Orlando Medžika, bilo je 111:96.

Krajem prve četvrtine, izabranici Majka Badenholzera su poveli 23:13, a do kraja duela, Medžik je samo u posljednjim minutama meča spustio u dva navrata na jednocifrenu razliku (9 poena razlike).

Adetokunbo je sa 28 poena i čak 20 skokova bio najbolji pojedinac u redovima pobjedničkog tima, dok je u poraženom sastavu najbolji bio Nikola Vučević sa učinkom od 32 poena i 10 skokova.

Velike probleme nije imao ni Majami Hit. Ekipa sa Floride je savladala Indijana Pejserse sa 109:100 i na taj način povela sa 2:0 u prvoj rundi plej-ofa.

Pejsersi su uspijevali da drže egal sve do kraja prvog poluvremena kada je Hit napravio seriju 7:0 i sa +5 (51:46) otišao na veliki odmor. Sastav Erika Spolstre je bolje otvorio i treći period igre i od trenutka kada je na semaforu pisalo 66:57, Pejsersi više nikad nisu spustili razliku na dva posjeda zaostatka.

Dankan Robinson sa 24 i Goran Dragić sa 20 poena su bili najbolji pojedince u redovima Hita.

Najinteresantniji meč večeri su odigrali Hjuston Roketsi i Oklahoma siti Tander. Ekipa iz Teksasa je na kraju slavila pobjedu rezultatom 111:98 i na taj način povećala prednost na 2-0 u seriji.

Sve do početka posljednje dionice, viđena je prava neizvjesnost. Timovi su se konstantno smijenjivali u vođstvu, a na početku posljednjeg perioda, bilo je 78:77 za Tander. Ipak, Roketsi su već na startu četvrte četvrtine napravili seriju 17:0 i nako riješili pitanje pobjednika.

Džejms Harden je sa 21 poenom bio najbolji u trijumfu Roketsa, dok Tanderu nije bilo dovoljan ni 31 poen Šej Gildžs Aleksandera.