Credit: Troy Wayrynen-USA TODAY Sports/Reuters

Milvoki Baksi su slavili i na drugom gostovanju u Majamiju, ovaj put sa 120:103 što je bilo dovoljno za 4:0 u seriji i brutalnu osvetu Hitu za prošlosezonsku eliminaciju u plej-ofu. Blejzersi su uspješno odradili popravni i poravnali na 2:2 protiv Nagetsa trijumfom 115:95.

Osim u prvom duelu kada su Baksi slavili protiv Hita tek nakon produžetka, u svim ostalim mečevima u seriji na terenu je bilo jasno da postoji izrazito dominantna ekipa. Domaći su večeras imali i dvocifrenu prednost krajem prvog poluvremena (58:46), međutim serijom 10:0 na startu treće četvrtine, tim iz Milvokija je preokrenuo (72:68), a potom uskoro kreirao još jednu veliku seriju za odlazak na +11 (81:70), odakle izabranici Erika Spolstre nisu uspjeli da se vrate. Na kraju, bilo je 120:103 za Bakse.

Bruk Lopez je sa 25 poena bio najbolji kod Baksa sinoć, dok je Brin Forbs dodao 22 poena. Najefikasniji u eliminisanom sastavu je bio Bam Adebajo sa 20 poena.

U drugom meču večeri, Blejzersi su rutinski savladali Nagetse i tako izjednačili na 2:2 u seriji pred povratak u Denver.

Gosti su u egalu bili sve do sredine druge četvrtine kada je na semaforu pisalo 36:36, da bi do kraja prvog poluvremena Blejzersi stigli do +10 (57:47), a onda odmah na startu trećeg kvartala to uvećali na +20 (67:47) i tako otklonili sve dileme oko pobjednika. Na kraju, bilo je 115:95 za tim Terija Stotsa.

Norman Pauel je odigrao jednu od najboljih partija u karijeri ubacivši 29 poena za Blejzerse, dok je Si-Džej Mekalum dodao 21. Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić je susret okončao sa 17 poena i šest skokova, a u poraženim Nagetsima je očekivano najefikasniji bio Nikola Jokić sa 16 poena.