Košarkaši Milvoki Baksa pobijedili su večeras kao domaćini ekipu Golden Stejt Voriorsa ubjedljivim rezultatom 138:99 (33:25, 33:31, 34:20, 38:23).

U prva dva minuta utakmice gosti su u nekoliko navrata imali vođstvo, sve do trenutka kada je Donte Divićenco pogodio trojku na asistenciju Džru Holideja (10:8). Milvoki je došao do prednosti koju je ljubomorno čuvao i nije ispuštao. Početkom drugog kvartala zahvaljujući poenima Divićenca prednost za ekipu Majka Budenholzera je 13 poena (38:25).

Stef Kari je u posljednjem napadu svog tima postigao trojku (66:56) i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Kris Midlton je na poluvremenu imao 21, dok je Stef Kari postigao 15 poena.

Potpuni raspad gosti su doživjeli na startu posljednjeg perioda kada su Baksi ostvarili prednost od 35 poena. Domaći su povezali seriju 15:0 krajem trećeg i četvrtog kvartala. Iskusni  Di Džej Ogustin je u okviru te serije postigao 10 poena, uključujući dvije trojke.

U nastavku su Baksi samo nastavili da zatrpavaju koš Voriorsa, a najveća prednost na meču je 45 poena (138:95). Čak šest košarkaša kod domaćina postigla su dvocifren broj poena, a najefikasniji je ostao Kris Midlton koji je susret završio sa 31 poenom. Stef Kari je na kraju imao 19 poena.