Finiks Sansi savladali su i u drugoj utakmici velikog finala plej-ofa NBA lige Milivoki Bakse na svom parketu rezultatom 118:108.

Bolje su Baksi otvorili ovaj susret i tokom čitave prve dionice imali prednost koja je najviše išla do +9 (21:12). Ipak, krajem prvog i početkom drugog kvartala Sansi su preokrenuli i do poluvremena samo uvećavali prednost koja je nakon 24 minute košarke iznosila 11 razlike (56:45).

Samo u jednom navratu Baksi su u četvrtoj četvrtini uspjeli da priđu na pet poena razlike (93:88), ali su domaći brzo uzvratili trojkama i vratili se na sigurnu razdaljinu, te na kraju trijumfovali rezultatom 118:108.

Sjajan meč u porazu svoje ekipe je odigrao Janis Adetokunbo koji je ubacio 42 poena i imao 12 skokova. Prvi saigrač po broju poena koji ga je pratio bio je Džru Holidej sa 17 poena.

Sansi su na drugoj strani protivnika “ubili” šutem za tri poena koji su gađali 20 od 40. Sedam trojki je pogodio samo Devin Buker koji je susret završio sa 31 poenom. Mikel Bridžes je ubacio 27, a Kris Pol 23 poena za vođstvo Sansa 2:0 u finalnoj seriji.