Danas su od 15:30 časova svoje mečeve u okviru FA kupa odigrali Brentford i Lester, te Fulam i Barnli. “Lisice” su slavile rezultatom 3:1, dok su “Klaretsi” bili trijumfalni u Londonu  sa ishodom 3:0.

Na iznenađenje mnogih Brentford je poveo u 7. minutu kada je Mads Sorensen zabio gol nakon kornera. Pokušavale su “Lisice” da se vrate u igru sa golom u prvom poluvremenu, međutim mreža “Pčela” je ostala mirovati poslije prvih 45 minuta i rezultat je ostao 1:0 za Brentford.

Već u prvom minutu nastavka Lester je poravnao rezultat. Čengiz Under je bio sam, a Džejms Medison mu je asistirao. Rezultat je 1:1. Igrao se 51. minutu kada je došlo do totalnog obrta na meču. Juri Tilemans je lagano realizovao penal, a “Lisice” su povele sa 2:1.

Red je u 71. minuti došao i na Medisona da zatrese protivničku mrežu. On je bio na pravom mjestu kada je lopta došla do njega i poslao ju je iza leđa golmana Brentforda. Rezultat je bio 3:1 za Lester.

Ovaj meč će sigurno po dobru pamtiti Džej Rodrigez koji je u 31. minutu dao gol glavom za “Klaretse” iz teške pozicije. Fulam je bio nemoćan da bilo šta uradi u prvih 45 minut, imali su nekoliko prilika koje nisu urodile plodom. Prvo poluvrijeme se završilo rezultatom 1:0 za Barnli.

Opet je Rodrigez bio u glavnoj ulozi kada je u 71. minutu izveo penal, te povećao prednost Barnlija na 2:0. Deset minuta kasnije Kevin Long se dobro snašao u šestnaestercu, ispratio je pas i uputio udarac iz prve koji je završio u mrež, tada je bilo 3:0 za “Klaretse”. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao te je Barnli zasluženo slavio rezultatom 3:0.