REUTERS/Jan Kruger

Fudbaleri Barnlija pobijedili su Liverpul u gostima minimalnim rezultatom 1:0 u 18. kolu Premijer lige Engleske.

Najozbiljniju šansu u prvom dijelu imali su domaći u 44. minutu preko svog napadača Divoka Origija. Belgijanac je izašao sam pred golomana, šutirao sa ivice šesnaesterca i zatresao prečku.

Liverpul je u prvom poluvremenu više napadao i čak je 10 šuteva više uputio u odnosu na protivnika, ipak lopta nije pronašla pravi put do mreže golmana Barnlija Nika Poupa. Nakon prvih 45 minuta, na odmor se otišlo pri nepopularnom rezultatu 0:0.

Prva šansa u drugom poluvremenu za “Crvene” je bila u 51. minutu. Trent Aleksandre-Arnold, defanzivac je šutirao poslije odbijene lopte, Poup je ponovo bio na pravom mjestu i intervenisao. U 57. minutu Salah je zamijenio Origia, i Egipćanin je nakon 180 sekundi imao šansu. Napadač je šutirao snažno iz šesnaesterca, lopta je išla u desnu stranu gola, opet je golman gostiju bio na visini zadatka.

U 82. minutu arbitar susreta Majk Din je pokazao na bijelu tačku. Ešli Barns je izmakao loptu u kaznenom prostoru, a golman Liverpula Alison je kasno reakcijom oborio iskusnog napadača. Englez je uzeo loptu i pogodio mrežu Brazilca.

Odličnu šansu u nastavku je imao Roberto Firmino u 90. minutu, napadač je došao do jedne odbijene lopte, šutirao na gol, ali mu je pokušaj izblokiran po sreću gostujućeg tima.

Barnli je na kraju došao do veoma bitnog trijumfa, ukupno petog u domaće prvenstvu. Liverpulu je ovo prvi poraz na njegovom “Enfildu” od aprila 2017. godine i 68 utakmica bez poraza.

U sljedećem kolu Barnli će dočekati Aston Vilu, dok će Liverpul igrati u gostima protiv Totenhema.